Send Lette
Адвокація

“Світ бачить, що робить Росія, яка вчиняє неспровоковану, невиправдану та жорстоку агресію проти свого сусіда”, — Анна-Марі Каллан

На Варшавській конференції з людського виміру ОБСЄ після сайдівенту МІПЛ “Цивільні заручники: за ґратами. Як I-DOC може допомогти виявити закономірності злочинів та виявити злочинців” Анна-Марі Каллан постійна представниця Ірландії при ОБСЄ, яка модерувала захід МІПЛ, виступила з промовою.

Публікуємо текст офіційної заяви:

“Ірландія найрішучішим чином засуджує напади на цивільних осіб і цивільні об’єкти, які заборонені міжнародним правом. Ми приголомшені атакою на мирних жителів села Гроза та подальшими трагічними атаками в Харкові минулого тижня. Масштаб людських страждань, спричинених агресивною війною Росії сім’ям і громадам по всій Україні, є невиправданим. Наші думки та співчуття сім’ям загиблих. Ті, хто замовляє та виконує такі атаки, відповідатимуть за свої дії та руйнування.

Цього тижня [під час сайдівенту МІПЛ] Постійне представництво Ірландії заслухало свідчення української матері, яку безпідставно затримали збройні сили РФ. Її утримували в полоні в жахливих умовах, відмовили в терміновій медичній допомозі та змусили слухати, як її сина катують.

Ми також почули благання матері, чий син, цивільний, був обстріляний, коли проводжав свою мачуху, яка йшла по продукти в Бучі. Кілька днів по тому він потрапив у полон і більш ніж рік перебуває під вартою в російській в’язниці. Його, як і тисячі інших, Російська Федерація утримує в заручниках і використовує як пішака у своїй деспотичній кампанії.

Ірландія високо оцінює хоробрість і силу духу цих жінок, які прибули до Варшави на Конференцію з людського виміру, щоб засвідчити військові злочини Росії.

Анна-Марі Каллан. Фото: Постійне представництво Ірландії при ОБСЄ

Світ бачить, що робить Росія. Світ бачить її експансіоністську владу, яка вчиняє неспровоковану, невиправдану та жорстоку агресію проти свого сусіда. Світ бачить, як Росія тероризує цивільне населення України, в тому числі найвразливіших дітей, людей похилого віку та людей із інвалідністю.

Жодне спотворення історії [Росією], жодні перешкоди на цьому чи інших форумах, жодні цинічні звинувачення в недобросовісності інших не можуть виправдати або змінити реальність того, що відбувається в Україні.

Світ бачить, що робить Росія, і Ірландія продовжуватиме працювати з міжнародними партнерами, щоб притягнути Росію до відповідальності за свої дії”.

Сайдівент МІПЛ відбувся за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені під час івенту, є виключною відповідальністю спікерів.

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
У Будапешті відкрилася виставка про українських цивільних, незаконно утримуваних Росією

У столиці Угорщини відкрилася виставка “Цивільні в неволі: Історії незаконних затримань”, організована Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) у партнерстві з Державним самоврядуванням українців в Угорщині (ДСУУ). Вона присвячена одній з маловідомих гуманітарних проблем російської війни проти України — насильницьким зникненням та незаконному утриманню в тюрьмах РФ українських цивільних з окупованих територій. 

28 Березня 2025

Адвокація
Британський музикант випустив трек, основою якого стала історія полону Максима Буткевича

Call Me Maks (“Називай мене Макс”) — це перший реліз рамках кампанії The Stronger We Become, спрямованої на звільнення тисяч українських військовополонених та цивільних, які перебувають у російській неволі.

28 Березня 2025

Адвокація
100 тисяч за поранення: як військовому отримати додаткові виплати

Додаткова винагорода — це виплата, яка є доповненням до основного грошового забезпечення військовослужбовця. Зокрема, на винагороду у розмірі 100 тисяч гривень можуть розраховувати військові, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане з захистом батьківщини. Однак є випадки, коли виплату не нараховують, а деякі поранені захисники навіть не знають про таку можливість. Розповідаємо, чому можуть не виплачувати кошти, які документи необхідно подати, аби оформити виплату, та від чого залежить її розмір. 

25 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій