Send Lette
Адвокація

“Світ бачить, що робить Росія, яка вчиняє неспровоковану, невиправдану та жорстоку агресію проти свого сусіда”, — Анна-Марі Каллан

На Варшавській конференції з людського виміру ОБСЄ після сайдівенту МІПЛ “Цивільні заручники: за ґратами. Як I-DOC може допомогти виявити закономірності злочинів та виявити злочинців” Анна-Марі Каллан постійна представниця Ірландії при ОБСЄ, яка модерувала захід МІПЛ, виступила з промовою.

Публікуємо текст офіційної заяви:

“Ірландія найрішучішим чином засуджує напади на цивільних осіб і цивільні об’єкти, які заборонені міжнародним правом. Ми приголомшені атакою на мирних жителів села Гроза та подальшими трагічними атаками в Харкові минулого тижня. Масштаб людських страждань, спричинених агресивною війною Росії сім’ям і громадам по всій Україні, є невиправданим. Наші думки та співчуття сім’ям загиблих. Ті, хто замовляє та виконує такі атаки, відповідатимуть за свої дії та руйнування.

Цього тижня [під час сайдівенту МІПЛ] Постійне представництво Ірландії заслухало свідчення української матері, яку безпідставно затримали збройні сили РФ. Її утримували в полоні в жахливих умовах, відмовили в терміновій медичній допомозі та змусили слухати, як її сина катують.

Ми також почули благання матері, чий син, цивільний, був обстріляний, коли проводжав свою мачуху, яка йшла по продукти в Бучі. Кілька днів по тому він потрапив у полон і більш ніж рік перебуває під вартою в російській в’язниці. Його, як і тисячі інших, Російська Федерація утримує в заручниках і використовує як пішака у своїй деспотичній кампанії.

Ірландія високо оцінює хоробрість і силу духу цих жінок, які прибули до Варшави на Конференцію з людського виміру, щоб засвідчити військові злочини Росії.

Анна-Марі Каллан. Фото: Постійне представництво Ірландії при ОБСЄ

Світ бачить, що робить Росія. Світ бачить її експансіоністську владу, яка вчиняє неспровоковану, невиправдану та жорстоку агресію проти свого сусіда. Світ бачить, як Росія тероризує цивільне населення України, в тому числі найвразливіших дітей, людей похилого віку та людей із інвалідністю.

Жодне спотворення історії [Росією], жодні перешкоди на цьому чи інших форумах, жодні цинічні звинувачення в недобросовісності інших не можуть виправдати або змінити реальність того, що відбувається в Україні.

Світ бачить, що робить Росія, і Ірландія продовжуватиме працювати з міжнародними партнерами, щоб притягнути Росію до відповідальності за свої дії”.

Сайдівент МІПЛ відбувся за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені під час івенту, є виключною відповідальністю спікерів.

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
38 тисяч зниклих українців: як знайти та ідентифікувати людей

Понад пів сотні дипломатів взяли участь у спеціальному заході ОБСЄ, де Медійна ініціатива за права людини вперше з початку війни Росії проти України порушила проблему зниклих безвісти українців. Крім МІПЛ і делегацій країн-учасниць ОБСЄ, в дискусії взяли участь рідні зниклих безвісти, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти.

16 Травня 2024

Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
СБУ, чат-боти і TikTok: 53 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

17 Травня 2024

Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Більше публікацій