Send Lette
Адвокація

“Світ бачить, що робить Росія, яка вчиняє неспровоковану, невиправдану та жорстоку агресію проти свого сусіда”, — Анна-Марі Каллан

На Варшавській конференції з людського виміру ОБСЄ після сайдівенту МІПЛ “Цивільні заручники: за ґратами. Як I-DOC може допомогти виявити закономірності злочинів та виявити злочинців” Анна-Марі Каллан постійна представниця Ірландії при ОБСЄ, яка модерувала захід МІПЛ, виступила з промовою.

Публікуємо текст офіційної заяви:

“Ірландія найрішучішим чином засуджує напади на цивільних осіб і цивільні об’єкти, які заборонені міжнародним правом. Ми приголомшені атакою на мирних жителів села Гроза та подальшими трагічними атаками в Харкові минулого тижня. Масштаб людських страждань, спричинених агресивною війною Росії сім’ям і громадам по всій Україні, є невиправданим. Наші думки та співчуття сім’ям загиблих. Ті, хто замовляє та виконує такі атаки, відповідатимуть за свої дії та руйнування.

Цього тижня [під час сайдівенту МІПЛ] Постійне представництво Ірландії заслухало свідчення української матері, яку безпідставно затримали збройні сили РФ. Її утримували в полоні в жахливих умовах, відмовили в терміновій медичній допомозі та змусили слухати, як її сина катують.

Ми також почули благання матері, чий син, цивільний, був обстріляний, коли проводжав свою мачуху, яка йшла по продукти в Бучі. Кілька днів по тому він потрапив у полон і більш ніж рік перебуває під вартою в російській в’язниці. Його, як і тисячі інших, Російська Федерація утримує в заручниках і використовує як пішака у своїй деспотичній кампанії.

Ірландія високо оцінює хоробрість і силу духу цих жінок, які прибули до Варшави на Конференцію з людського виміру, щоб засвідчити військові злочини Росії.

Анна-Марі Каллан. Фото: Постійне представництво Ірландії при ОБСЄ

Світ бачить, що робить Росія. Світ бачить її експансіоністську владу, яка вчиняє неспровоковану, невиправдану та жорстоку агресію проти свого сусіда. Світ бачить, як Росія тероризує цивільне населення України, в тому числі найвразливіших дітей, людей похилого віку та людей із інвалідністю.

Жодне спотворення історії [Росією], жодні перешкоди на цьому чи інших форумах, жодні цинічні звинувачення в недобросовісності інших не можуть виправдати або змінити реальність того, що відбувається в Україні.

Світ бачить, що робить Росія, і Ірландія продовжуватиме працювати з міжнародними партнерами, щоб притягнути Росію до відповідальності за свої дії”.

Сайдівент МІПЛ відбувся за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені під час івенту, є виключною відповідальністю спікерів.

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Адвокація
ВЛК за 2 дні. Як хворі потрапляють на фронт і чим це загрожує

Після початку повномасштабного вторгнення Україна максимально спростила доступ до військово-лікарських комісій (ВЛК), щоб збільшити пропускну спроможність системи та зробити її швидшою для військовозобов'язаних. Для цього, зокрема, минулоріч запустили триетапну реформу ВЛК, запровадивши електронний документообіг. Водночас тепер швидкість впливає на якість висновків комісії, через що у військо потрапляють люди з важкими діагнозами. 

18 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Більше публікацій