Send Lette
Cards

Сергій Ситник

Сергій Ситник

Дата зникнення: 16 березня 2022 року

Місце зникнення: м. Тростянець, Сумська область

 

На момент викрадення російськими військовими, які напередодні окупували місто Тростянець в Україні, українцю Сергію Ситнику було 32 роки. Чому його схопили, ніхто достеменно не знає. Можливо, через те, що чоловік був мисливцем. Наступного дня після викрадення росіяни прийшли додому до чоловіка. Перевернули оселю догори дригом, забрали все, на що падало око, зокрема харчі і теплі шкарпетки. Свідком обшуку стала мати Сергія. З розмов з російськими військовими вона дізналася, що її син живий.

Шукати Сергія жінка пішла до Тростянецького вокзалу, де росіяни утримували українців. Йшла із піднятими руками. Довкола, каже, було багато військових РФ. Це дуже лякало. Утім спроб дізнатися про долю сина вона не полишала. Врешті один із росіян сказав, що Сергія на вокзалі немає, порадив шукати його в приміщенні місцевої поліції. Але там жінку так само спровадили ні з чим.

Сімʼя викраденого чоловіка певна, що росіяни вивезли його до сусіднього села Боромля, адже 4 квітня 2022 року — вже після деокупації цього населеного пункту — там знайшли мисливський квиток Сергія, його банківські картки і робоче посвідчення. Мати і сестра шукали чоловіка серед закатованих, яких після втечі росіян знаходили в селі. Але серед мертвих Сергія теж не було.

Голова Боромлянської громади розповів жінкам, що багатьох українських бранців росіяни забрали з собою. Через селище Краснопілля їх повезли в бік російського кордону. Багатьох з них й додині утримують у тюрмах на території РФ.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Більше публікацій