Тетяна Катриченко

Навчалась в Інституті журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, працювала у журналі «Главред» та на телеканалі «СТБ», співпрацювала з виданнями «День» та «Українська правда». Нині є політичним оглядачем журналу «Фокус».
З 2015 року займається висвітленням теми незаконно затриманих громадян України на території АР Крим і Донбасу. Починала з журналістських матеріалів, згодом долучилась до організації адвокаційних кампаній зі сприяння звільненню незаконно затриманих. Авторка звітів «Військовополонені та цивільні заручники Донбасу: у пошуках ефективного механізму звільнення» та «Жіноче обличчя заручників Донбасу».
З лютого 2020 року є членом міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних із визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
З липня 2020 року як експертка співпрацює з Програмою USAID «Права людини в дії».

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.
3 Квітня 2025

У Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону оголосили вирок 24 діючим та колишнім азовцям. Вони отримали від 13 до 23 років ув'язнення, для всіх чоловіків — колонія суворого режиму. Одинадцятьох судили заочно, один помер у СІЗО.
26 Березня 2025

3 березня 2025 року суддя Другого західного окружного військового суду в Москві Ігор Какадєєв засудив 69-річного українського пілота Олександра Морозова до 22 років ув’язнення. Інший фігурант цієї справи — Дмитро Шиманський — отримав 26 років позбавлення волі.
5 Березня 2025

Його змушували лезом зрізати татуювання і обіцяли повернути додому хіба що в мішку. У січні цього року з російського полону звільнили Андрія Степанова, підполковника Державної прикордонної служби. В Оленівці та Камишині він провів майже два роки. Там чоловіка весь час катували, у нього зупинялося серце, він втратив 67 кілограмів і кілька разів мало не покінчив життя самогубством.
13 Лютого 2025

Донецьке СІЗО і сподівання на обмін, але замість омріяної свободи — 15 років увʼязнення, робота за копійки у швейному цеху Сніжнянської колонії і важка фізична праця. В колонії Марину Юрчак утримували разом із вбивцями, її переконували взяти російський паспорт, але вона щоразу відмовлялась. Вважала, що погодитися на папірець із триколором — рівносильно визнанню своєї вини.
4 Лютого 2025

Марину Юрчак в окупованому Донецьку затримали 9 листопада 2017 року. За проукраїнські дописи в твіттері та критику “ДНР” її утримували на заводі “Ізоляція” — таємній в’язниці, де впродовж кількох років катували українських цивільних та військовополонених. Жінку звинуватили у шпигунстві, розпалюванні ненависті та публічних закликах до екстремістської діяльності.
31 Січня 2025