Send Lette
Квазіправова система

В окупованому Луганську судитимуть 21-річного “шпигуна”, якого викрали на початку великої війни. Його батька засудили

21-річного Артема Куджанова готуються судити на окупованій Луганщині за нібито шпигунство на користь України. Про це йдеться у повідомленні окупаційної прокуратури від 7 березня.

З липня по серпень 2022 року хлопець, як стверджує окупаційна прокуратура, “добровільно збирав відомості про місця дислокації російських військовослужбовців” на окупованій частині Луганщини і передавав їх українським спецслужбам.

28 жовтня озброєні агенти луганського “міністерства держбезпеки” вдерлися до будинку сім’ї Куджанових у селі Багачка у Сватівському районі, влаштували обшук, знайшли військову форму старшого з братів Куджанових, колишнього строковика, і щось підозріле в телефоні Артема. 19-річного Артема і його 20 річного брата забрали в районний відділ поліції, але старшого хлопця за кілька днів відпустили. Артема били і, ймовірно, катували.

Артем Куджанов

На момент викрадення Куджанов був студентом, він навчався у коледжі у Сіверськодонецьку на автомеханіка. Російські війська окупували Багачку на початку березня 2022 року, а Сіверськодонецьк — наприкінці червня 2022-го. Тобто на момент викрадення Артема і його дім, і місто, де він навчався, перебували під російською окупацією.

Хлопця викрали, коли на окупованих територіях ще не створили російські органи влади і силовий блок. Луганські органи, які відповідальні за викрадення, з тих пір розформували.

Родині знадобилося більше року, щоб домогтися відомостей про долю хлопця. Влітку 2024-го йому висунули звинувачення за російським кримінальним кодексом: “Завідомо неправдиве повідомлення про акт тероризму”.

На той час в ув’язненні побував також батько Артема. Пʼятдесятирічного Ібрагима Куджанова люди в формі викрали з лікарні на початку лютого 2024 року. Чоловіка звинувачують в участі у бойових діях на Луганщині у складі батальйону “Айдар”. Його теж катували, зокрема струмом.

Ібрагим Куджанов

Колишніх бійців батальйону на Луганщині переслідують від початку окупації, але найлютіше — з 2024 року, після того як Росія оголосила “Айдар” терористичною організацією.

Куджанов знав, що на окупованих територіях викрадають чоловіків призовного віку, тому він і сини, не спромігшись виїхати зі Сватівщини, намагалися не залишати будинку. Та батько потребує регулярного стаціонарного лікування, оскільки має інвалідність.

На сайті “Российская газета”, урядового російського видання, у випуску від травня 2024 року Ібрагим Куджанов значиться в “Переліку організацій і фізичних осіб, щодо яких є відомості про їхню причетність до екстремістської діяльності або тероризму”. Результати пошуку на сайті російської Федеральної служби з фінансового моніторингу засвідчують, що батько Куджанов досі перебуває у цьому списку. 

Чоловіка, якого звинувачують в “участі у терористичному угрупованні”, через інвалідність за кілька місяців після викрадення відпускали чекати на вирок вдома під підписку про невиїзд. Зараз він в ув’язненні, його засудили на 5,5 років.

Дату ж “суду” над його сином Артемом Куджановим окупаційна прокуратура не повідомила.

Цей матеріал підготовлено за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Квазіправова система
Двох колишніх українських посадовиць засудили на окупованій Луганщині до 19 і 20 років

Анастасію Байову, яка працювала у Щастинській районній держадміністрації, і Наталію Джус, яка працювала коменданткою у гуртожитку коледжу у Новоайдарі, засудили в окупованому Луганську на 19 і 20 років.

11 Березня 2025

Квазіправова система
Росіяни засудили до 6,5 років вʼязниці херсонського залізничника Олександра Керекешу

Керівника Херсонської дистанції колії № 15 Одеської залізниці звинуватили у диверсії. Перший рік він проведе у вʼязниці, решту 5,5 — у колонії суворого режиму. 

4 Липня 2024

Війна і правосуддя
Засуджені за вбивство “Мотороли”: що відомо про українців, яких Росія звинуватила у підриві командира батальйону проросійських сепаратистів

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону виніс вирок чотирьом українцям, яких звинувачують у замаху на так званого главу “ДНР” Олександра Захарченка та вбивстві командира батальйону проросійських сепаратистів Арсена Павлова, відомого за позивним “Моторола”.

19 Червня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
В Україні почали ховати військовополонених, які загинули в авіатрощі літака ІЛ-76 над Бєлгородом 

У Львові попрощалися з дванадцятьма українськими захисниками. Всі вони воювали у складі 24-ї окремої механізованої бригади, виконували бойові завдання і потрапили у російській полон, з якого не повернулися додому живими.

25 Липня 2025

Війна і правосуддя
Сапера з “ДНР” взяли в полон і судять за державну зраду — нові судові анонси від МІПЛ

МІПЛ продовжує відбирати найцікавіші справи серед тисяч щотижневих слухань щодо міжнародних злочинів і злочинів проти основ національної безпеки. Останнього тижня липня публікуємо анонси та деталі 58 справ у різних регіонах країни. За посиланнями і в доданих файлах — таблиця з усіма справами.

25 Липня 2025

Війна і правосуддя
40 країн ОБСЄ ініціюють незалежне розслідування жорстокого поводження Росії з українськими військовополоненими

Для розслідування катувань та інших злочинів, які росіяни та їхні проксі вчиняють щодо українських військовополонених, мають задіяти Московський механізм ОБСЄ. 

25 Липня 2025

Більше публікацій