Насильницькі зникнення

Втікали від репресій: у Криму окупанти взяли у заручники айтішника, який віз родину у Грузію

Жителі Херсона потерпають від репресій росіян. Окупанти викрадають людей та утримують їх в місцевих тюрмах та СІЗО. Про такі місця утримання журналісти МІПЛ розповідали раніше. Також ми розповідали історію про закатованого до смерті Дениса Миронова, який помер у Криму. 

Нині ж історія про Івана Козлова, який хотів врятувати родину від «руського міра», відправивши її в Грузію, але сам став заручником росіян у Криму. Про це в коментарі МІПЛ розповіли дружина та мама Івана. 

У них двоє маленьких дітей. Після окупації Херсона російськими військами, жити в місті стало небезпечно.

«Я не могла пояснити дітям, чому ми сидимо весь час вдома і не виходимо на вулицю. Постійно за них переживала. Тоді вже починалися викрадення людей у місті», — говорить дружина Марія. 

21 квітня родина вирішила виїжджати з Херсона. Мама Івана пані Тамара говорить, що кликала сім’ю свого сина до себе, у Миколаївську область, але в напрямку підконтрольної Україні території їхати було небезпечно — там велися бої, можна було потрапити під обстріли разом з маленькими дітьми.

«Ми живемо на півночі Миколаївської області і хотіли, щоб вони приїхали до нас. Але в цьому напрямку все обстрілювалося», — пояснює Тамара Ільївна. 

Тоді від безвиході родина зважилася на ризикований крок — поїхали до окупованого Криму, звідти дружина Івана з дітьми планувала летіти в Грузію. 

«Ми скористалися порадою наших знайомих, які так само виїжджали з приватним перевізником через Крим. Вони всі доїхали», — говорить Марія. 

Ще на самому в’їзді в Крим, на КПП в Армянську, чоловіків відправляють на посилений допит. Разом з ними перевіряють речі, які вони везуть. Так само допитували й Івана. Марія в цей час сиділа в автобусі з дітьми і чекала на чоловіка. Про що його питали росіяни в Криму, вона не знає. 

«Він мені подзвонив і сказав підійти на контрольний пункт забрати речі. Сказав, що мені все пояснять. Але жодних пояснень я не отримала. Росіяни сказали лише: «Їдьте за своїм маршрутом, чоловік вас наздожене». Я з дітьми поїхала, але, звичайно, чоловіка ніхто не відпустив», — каже Марія. 

Іван працює в IT-сфері. У Криму він був з власним ноутбуком. Його вилучили під час допиту. Так само як і електронну книгу. За кілька днів після затримання Івана, в їх херсонську квартиру прийшли росіяни з обшуками. Зі стаціонарного комп’ютера дістали та забрали жорсткі диски. 

Пані Тамара говорить, що Іван — не військовий і в територіальній обороні не був. Про місце перебування сина жінка просила дізнатися знайомих у Криму, однак, каже, всі бояться. 

«Їх там налякали, що за співпрацю з Україною дають 15 років тюрми, тому ніхто не погоджується бодай піти спитати, чи там він, чи ні», — в розпачі говорить Тамара Ільївна. 

Головна мета Марії та Тамари — дізнатися, де знаходиться Іван, на якій підставі його затримали, як можна його звільнити.

____________________________

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Тетяна Катриченко: “Ми не можемо перекладати на потерпілих обовʼязок самим доводити, що Росія позбавила їх свободи. Це так само і наша робота”

Відбулась міжвідомча нарада щодо роботи Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України під головуванням Ірини Верещук, пані віцепрем’єр-міністра України.

18 Листопада 2023

Насильницькі зникнення
Полон, рабство і довгий шлях додому: історія Олени Ягупової

Мешканка Кам’янки-Дніпровської Олена Ягупова добре знає і тих, хто написав на неї донос, і тих, хто знущався над нею в ув’язненні. Свої 50 років вона зустріла в полоні. А ще пережила рабство та дивом вирвалася на свободу.

3 Жовтня 2023

Насильницькі зникнення
Тримали в ямі з водою і контейнері для авто: історія колишнього військового, якого росіяни викрали на Херсонщині

Для колишнього військового Василя Шевченка (імʼя змінено з міркувань безпеки) візити російських армійців стали звичними. Після того, як захопили Херсонщину, росіяни регулярно проводили обшуки в домі чоловіка: нишпорили в шафах, під ліжками, перевіряли сараї.

15 Вересня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
В ОБСЄ закликали повернути тіла українських підлітків Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова

У Скопʼє під час щорічної зустрічі Ради міністрів ОБСЄ голова МІПЛ Ольга Решетилова порушила питання повернення тіл убитих в окупованому Бердянську неповнолітніх Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова. Вона закликала ОБСЄ втрутитися в цю ситуацію, позаяк тіла підлітків не віддають рідним уже понад пʼять місяців.

2 Грудня 2023

Адвокація
МІПЛ отримала відзнаку захисників демократії в ОБСЄ

Під час 30-го щорічного засідання Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є представники восьми держав-учасниць, що входять до Ініціативи захисників демократії (DDI), відзначили МІПЛ за документування російських злочинів та постійну адвокаційну діяльність. Церемонія відбулася за участі представників Канади, Данії, Чорногорії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.  

1 Грудня 2023

Війна і правосуддя
Вісім судів в одному. Як під час війни працює один із найбільших судів Дніпропетровщини 

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області — другий у регіоні за навантаженням. Від Павлограда до Донецька менше 200 кілометрів, але суд жодного дня не зупиняв роботу. 21 листопада суд провів звітну пресконференцію про роботу в умовах воєнного стану. Журналістка МІПЛ побувала на ній. 

1 Грудня 2023

Більше публікацій