Насильницькі зникнення

Втікали від репресій: у Криму окупанти взяли у заручники айтішника, який віз родину у Грузію

Жителі Херсона потерпають від репресій росіян. Окупанти викрадають людей та утримують їх в місцевих тюрмах та СІЗО. Про такі місця утримання журналісти МІПЛ розповідали раніше. Також ми розповідали історію про закатованого до смерті Дениса Миронова, який помер у Криму. 

Нині ж історія про Івана Козлова, який хотів врятувати родину від «руського міра», відправивши її в Грузію, але сам став заручником росіян у Криму. Про це в коментарі МІПЛ розповіли дружина та мама Івана. 

У них двоє маленьких дітей. Після окупації Херсона російськими військами, жити в місті стало небезпечно.

«Я не могла пояснити дітям, чому ми сидимо весь час вдома і не виходимо на вулицю. Постійно за них переживала. Тоді вже починалися викрадення людей у місті», — говорить дружина Марія. 

21 квітня родина вирішила виїжджати з Херсона. Мама Івана пані Тамара говорить, що кликала сім’ю свого сина до себе, у Миколаївську область, але в напрямку підконтрольної Україні території їхати було небезпечно — там велися бої, можна було потрапити під обстріли разом з маленькими дітьми.

«Ми живемо на півночі Миколаївської області і хотіли, щоб вони приїхали до нас. Але в цьому напрямку все обстрілювалося», — пояснює Тамара Ільївна. 

Тоді від безвиході родина зважилася на ризикований крок — поїхали до окупованого Криму, звідти дружина Івана з дітьми планувала летіти в Грузію. 

«Ми скористалися порадою наших знайомих, які так само виїжджали з приватним перевізником через Крим. Вони всі доїхали», — говорить Марія. 

Ще на самому в’їзді в Крим, на КПП в Армянську, чоловіків відправляють на посилений допит. Разом з ними перевіряють речі, які вони везуть. Так само допитували й Івана. Марія в цей час сиділа в автобусі з дітьми і чекала на чоловіка. Про що його питали росіяни в Криму, вона не знає. 

«Він мені подзвонив і сказав підійти на контрольний пункт забрати речі. Сказав, що мені все пояснять. Але жодних пояснень я не отримала. Росіяни сказали лише: «Їдьте за своїм маршрутом, чоловік вас наздожене». Я з дітьми поїхала, але, звичайно, чоловіка ніхто не відпустив», — каже Марія. 

Іван працює в IT-сфері. У Криму він був з власним ноутбуком. Його вилучили під час допиту. Так само як і електронну книгу. За кілька днів після затримання Івана, в їх херсонську квартиру прийшли росіяни з обшуками. Зі стаціонарного комп’ютера дістали та забрали жорсткі диски. 

Пані Тамара говорить, що Іван — не військовий і в територіальній обороні не був. Про місце перебування сина жінка просила дізнатися знайомих у Криму, однак, каже, всі бояться. 

«Їх там налякали, що за співпрацю з Україною дають 15 років тюрми, тому ніхто не погоджується бодай піти спитати, чи там він, чи ні», — в розпачі говорить Тамара Ільївна. 

Головна мета Марії та Тамари — дізнатися, де знаходиться Іван, на якій підставі його затримали, як можна його звільнити.

____________________________

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Війна і правосуддя
МІПЛ і герої розслідувань організації на заході ОБСЄ у Відні: про злочини росіян на Херсонщині та механізми вирішення гуманітарних питань

Делегації ОБСЄ від України, ЄС та США спільно з Медійною ініціативою за права людини 1 лютого провели захід у Відні, присвячений воєнним злочинам РФ під час окупації Херсонщини. На заході виступили мешканці регіону, які постраждали від дій російських окупантів

2 Лютого 2023

Адвокація
“З точки зору управління війною боєць має більшу цінність, ніж цивільний, бо після повернення може продовжувати захищати країну”

Чому під час обмінів пріоритет надають військовим. Коментує Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ, керуючий партнер АО “Амбрела” та […]

1 Лютого 2023

Більше публікацій