Send Lette
Без категорії

Єрмак у Канаді озвучив план звільнення цивільних українців з російського полону. До його розробки долучилась МІПЛ

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру у Монреалі заявив, що міжнародна спільнота має спрямувати зусилля на звільнення цивільних, яких утримує Росія. Про це йдеться на сайті президента України. 

Серед іншого керівник ОП запропонував країнам-партнерам взяти патронат над цивільними бранцями Кремля і закликав їх знайти можливість встановити контакт із утримуваними і домогтися їхнього звільнення. 

Медійна ініціатива за права людини вітає та підтримує стратегію, запропоновану Офісом Президента. Використовуючи міжнародні майданчики, МІПЛ давно та системно просуває ідею створення механізму звільнення цивільних, зокрема організації спеціального аналітичного центру, моніторингових місій до місць утримання українців із представників не-західних країн, наприклад, Центральної Азії, а також закріплення за певними країни «шефства» над окремими групами утримуваних цивільних.

— Ми багато говорили про наш план зі звільнення цивільних на міжнародних заходах у Варшаві, Лондоні, Осло тощо. Нещодавно, під час зустрічі представників громадянського суспільства з президентом також обговорили цей план та надали свої пропозиції. Дуже позитивно, що вони були враховані під час конференції у Монреалі. Ми стали на крок ближче до звільнення наших громадян, за умови, що країни-учасниці платформи зі звільнення цивільних утримуваних, підтримають цей план і активно долучаться до його виконання, — говорить Ольга Решетилова, голова МІПЛ.

Крім того, на Міністерській конференції у Канаді міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде закликав присутніх стати не лише посередниками у поверненні українців додому, але й активізувати роботу зі збору даних і визначення місць перебування бранців.

Нагадаємо, станом на 30 жовтня 2024 року, за даними МІПЛ, Росія утримує щонайменше 1932 цивільних українців. Ця цифра не є остаточною, оскільки відображає лише тих, чиє утримання підтверджено МІПЛ. Всупереч Женевським Конвенціям Росія викрадає цивільних та утримує їх у статусі інкомунікадо (не підтверджуючи факту затримання, без доступу до правничної допомоги чи листування), тож реальна кількість утримуваних цивільних може бути в рази більшою.

Головне фото: сайт Офісу президента України

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

29 Листопада 2024

Правозахисники вимагають від державних органів розробити покроковий механізм дій для родичів зниклих безвісти

Попри те, що війна в Україні триває понад 10 років, українська влада досі не напрацювали для родин зниклих безвісти єдиного покрокового механізму дій для забезпечення юридичного статусу, пошуку своїх рідних та отримання належних прав і соціальних гарантій.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Замість обміну — етап. Цивільних полонених із окупованої Луганщини почали вивозити в Росію

“Все йде дуже тяжко, але я тримаюся, духом не падаю. Всіх обіймаю, вірю, що побачимося. Як казав Шопенгауер 300 років тому, все станеться так чи інакше”, — писав рідним луганчанин Олександр Борисов у першому листі після етапу. 24 грудня 2024 року. Росія, Якутськ. Борисов — один із кількох десятків цивільних, яких захопили на окупованій частині Луганської області до повномасштабного російського вторгнення в Україну і тримають в ув’язненні до сих пір. З кінця 2024 року їх почали етапувати в Росію. Олександр став одним із перших етапованих.

20 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Російський військовий катував поліціянтів на Харківщині — суд постановив слухати справу в закритому режимі

Обвинувачений — 33-річний військовий Олександр Кулешов, уродженець Ставропольського краю РФ. За даними речника СБУ Владислава Абдули, Кулешов брав участь в окупації Куп'янщини й причетний щонайменше до двох викрадень поліціянтів у березні 2022 року. Йому інкримінують вчинення воєнного злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.

19 Лютого 2025

Адвокація
Перемовини про Україну без України: заява українських правозахисників щодо перемовин між США і Росією

Домовленості між США і Росією щодо України не мають нічого спільного зі сталим миром та міжнародною безпекою, створюючи додаткові безпекові, економічні й інші загрози для держав, які їх підтримають.

19 Лютого 2025

Більше публікацій