Send Lette
Адвокація

Євродепутати вимагають звільнити викрадених в окупації українців: готують резолюцію

У Європейському парламенті відбулися дебати щодо проєкту резолюції “Людська ціна війни Росії проти України: критична ситуація щодо незаконно утримуваних українських цивільних та військовополонених”. Документ засуджує масові незаконні затримання українців, катування, сфабриковані обвинувачення і нелюдські умови утримання.

Євродепутати виступали спільно з представниками Європейської комісії за головування Польщі в Раді ЄС. У центрі уваги — незаконні затримання цивільних, тортури, нелюдське поводження з військовополоненими, депортації українських дітей, а також безперервні атаки РФ на українські міста.

У своїй промові єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос наголосила на жахливих наслідках російської агресії та підкреслила рішучу підтримку України у боротьбі за справедливість. Вона також зазначила, що Європейська комісія підтримує українські неурядові ініціативи, які документують воєнні злочини, збирають свідчення постраждалих та підтримують родини незаконно утримуваних Росією цивільних.

Марта Кос, єврокомісарка з питань розширення ЄС. Фото: European Union

Під час обговорення євродепутати, зокрема двоє представників групи Renew Europe, які за ініціативи МІПЛ стали амбасадорами порятунку з російської неволі окремих українців, розповідали їхні історії.

Петрас Ауштревічус від Литви, який узяв патронаж над журналістом Дмитром Хилюком, підкреслив масштабах злочинів Росії проти цивільного населення та закликав притягнути Росію до відповідальності за скоєні злочини. У своєму виступі він зазначив, що наразі відомо про майже 2000 українських цивільних, які перебувають у незаконному утриманні РФ. Серед них — Дмитро Хилюк, якого російські військові захопили в березні 2022 року біля власного будинку неподалік Києва, і відтоді росіяни його утримують без жодного зв’язку із зовнішнім світом.

Ауштревічус також звернув увагу на стан людей, які повертаються з російського полону:

“Зовнішній вигляд тих, хто повернувся з російського полону, найкраще показує, через що проходять українці — вони виглядають так, ніби пройшли крізь пекло. Це як повторення жахів Голодомору, нацистських і радянських концтаборів одночасно”.

Петрас Ауштревічус, євродепутат від Литвії. Фото: DELFI

Євродепутат закликав посилити тиск на Росію, зокрема через запровадження додаткових санкцій.

У той же час Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн від Німеччини, яка стала амбасадоркою Катерини Коровіної, розповіла історію 28-річної дівчини з Луганщини:

“Катерину викрали співробітники ФСБ, коли вона йшла до аптеки. Її засудили до 10 років колонії за невелику пожертву ЗСУ. Її змусили зізнатися та брати участь у відео для російської пропаганди. Попри це, під час суду Катерина заявила про свою невинуватість і написала в неволі вірш “Жах у моєму домі”.


Євродепутатка підкреслила, що за кожною історією — конкретні долі: “Потерпілі мають імена. Вони не безіменні. Вони заслуговують на нашу увагу так само, як і кожна людина. Важливо постійно говорити про них”.

Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн, євродепутатка від Німеччини. Фото: DPA

Голосування за резолюцію відбудеться на наступному засіданні.

Публікація підготовлена за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Адвокація
ВЛК за 2 дні. Як хворі потрапляють на фронт і чим це загрожує

Після початку повномасштабного вторгнення Україна максимально спростила доступ до військово-лікарських комісій (ВЛК), щоб збільшити пропускну спроможність системи та зробити її швидшою для військовозобов'язаних. Для цього, зокрема, минулоріч запустили триетапну реформу ВЛК, запровадивши електронний документообіг. Водночас тепер швидкість впливає на якість висновків комісії, через що у військо потрапляють люди з важкими діагнозами. 

18 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
ФСБ приховує місце утримання викраденого у Севастополі айтівця Сергія Гріщенкова

В окупованому Севастополі ФСБ викрала 58-річного Сергія Гріщенкова. Чоловіка звинувачують у співпраці з СБУ, вже понад два місяці він перебуває в СІЗО без жодного зв’язку з родиною. Рідні припускають, що Сергія затримали через проукраїнську позицію, яка в окупованому Криму вже стала синонімом слова “злочин”. Про те, що відбувається в Криму та долю батька МІПЛ розповіла його донька Дар’я Гріщенкова.

7 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Насильницькі зникнення
З російського полону повернувся 70-річний цивільний Микола Медик з Донеччини

4 липня 2025 року в рамках домовленостей у Стамбулі відбувся черговий етап обміну полоненими між Україною та Росією. За повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в Україну повернулася група військовослужбовців ЗСУ, а також кілька цивільних, серед яких Микола Медик, пенсіонер із селища Володимирівка, що на Донеччині.

4 Липня 2025

Більше публікацій