Send Lette
Cards

Іван Гончар

Іван Гончар

ЗВІЛЬНЕНИЙ

Дата зникнення: 9 квітня 2022 року

Місце зникнення: кордон із Росією поблизу м. Новоазовськ, Донецька область

 

Початок російського вторгнення 24-річний Іван Гончар зустрів у Маріуполі — місті на узбережжі Азовського моря. Хлопець мав там успішний бізнес: був власником магазину брендового одягу та взуття.

Росія з перших днів повномасштабної війни почала обстрілювати Маріуполь, Іван разом зі своєю дівчиною та матір’ю ховалися в приватному будинку. Невдовзі туди прилетіла російська ракета, хлопець із рідними дивом вціліли. Вони перебралися у велике бомбосховище поруч із стадіоном “Азовсталь”. Там ховалися близько 150 містян. Утім 5 квітня 2022 року не витримало й бомбосховище: після влучання там почалася пожежа, приміщення наповнилося димом. Цивільні змушені були посеред ночі вийти назовні, тоді як окупанти не припиняли поливати місто вогнем.

Іван із родиною шукали сховку на березі моря. Там військові РФ скерували їх у бік кордону. Як розповідає брат Івана Ілля, дорогою до хлопця почали чіплятись чеченці, звинувачуючи його в приналежності до українських військових. “У нього тоді відросла борода і він має спортивну зовнішність, хоча він ніколи і ніде не служив”, — каже Ілля.

9 квітня Іван із мамою та дівчиною вирішили перетнути російський кордон, маючи намір через Росію, Грузію та Європу дістатися України. Але на кордоні Іван зник. Окремо від інших членів сім’ї його викликали до одного з кабінетів. Тоді рідні бачили хлопця востаннє.

Впродовж багатьох місяців про нього не було жодної звістки. Лише восени 2022-го Міноборони РФ підтвердило, що Івана Гончара затримали за протидію так званій спеціальній військовій операції. У лютому 2023 року звільнений із полону бранець повідомив, що Івана утримували в російському Таганрозі, а потім перевели в місто Каменськ-Шахтинський. За словами колишнього в’язня, з яким спілкувався Ілля, до полонених там застосовують психологічне та фізичне насильство. Зокрема, в Каменськ-Шахтинську на них натравлюють собак, кидають в них каміння та бʼють електрошокером.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
У другій половині березня Росія затримала і засудила 44 українців

Щонайменше 12 українців затримали на окупованих територіях у другій половині березня. Щонайменше 32 засуджено на окупованих територіях і в Росії. 

4 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Росія блокує повернення викрадених цивільних із Київщини: бранці сидять без зв’язку і суду

З сотень українських цивільних бранців із територій, які росіяни коротко окуповували у 2022 році, жодного досі не судили. Звинувачення, яке їм закидають, навіть немає в російському кримінальному кодексі. Вони не отримують листів і передач, до них не приходять адвокати. Про місце їхнього утримання рідні дізнаються лише від звільнених через обмін військовополонених.

4 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Більше публікацій