Send Lette
Аналітика

Лікарні під прицілом. Результати звіту про знищення Росією системи охорони здоров’я України

Звіт “Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України” відтепер має україномовну версію. Це  спільне дослідження організацій eyeWitness to Atrocities, Insecurity Insight, Physicians for Human Rights (PHR), Медійної ініціативи за права людини та Українського центру охорони здоров’я (UHC). У звіті зафіксовано численні атаки російської армії на українські медичні заклади, починаючи від 24 лютого 2022 року. 

Станом на 31 грудня 2022-го дослідники зафіксували щонайменше 707 атак на систему охорони здоров’я. Особливо інтенсивними вони були в лютому та березні 2022 року. У перші два тижні вторгнення пʼять лікарень та амбулаторних закладів росіяни атакували щоденно. Удари по медичних установах із різною інтенсивністю тривали весь рік. Водночас Росія досі продовжує цей терор.

Інформація, зібрана у звіті, допомагає в адвокаційній роботі українських фахівців. Так, на засіданні 52-ї сесії Ради ООН з прав людини, що відбулася в березні цього року в Женеві, дані зі звіту озвучила його співавторка Діана Руснак, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я. У промові від імені авторів звіту вона наголосила, що кожна десята українська лікарня постраждала від цілеспрямованих і невибіркових атак, а 48 лікарень зазнали кількох ударів. У деяких випадках, як-от у Маріуполі, інфраструктура охорони здоров’я зруйнована вщент.

Крім того, за розслідування злочинів Росії проти системи охорони здоровʼя України взялись українські суди. Зокрема, 9 травня 2023 року Тростянецький районний суд виніс обвинувальний вирок двом російським військовим за те, що під час окупації Сумщини в березні минулого року ті обстріляли лікарню Тростянця з танку. Будівля зазнала значних руйнувань. Танкістів, причетними до обстрілів медичного закладу, встановили правоохоронці — це командир танка, молодший сержант Петро Смірнов, та навідник-оператор Айнур Мухаметханов. Вони отримали по 11 років ув’язнення.

Повний текст звіту “Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України” читайте за цим посиланням або у вікні нижче.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Аналітика
Близько 15 тис. цивільних були незаконно позбавлені волі в Україні в ході російської окупації — Генпрокурор

У рамках понад 4 тис. кримінальних проваджень Офіс Генерального прокурора України розслідує факти незаконного позбавлення волі майже 15 тис. цивільних українців в ході російської окупації.

28 Серпня 2024

Аналітика
Катування українців — це державна політика Росії. Правозахисники розкрили нові подробиці жорстоких тортур цивільних

Систематичні та поширені практики свавільних затримань, катувань, насильницьких зникнень, сексуального насильства, фільтрації та пов'язаних з ними злочинів проти українських цивільних осіб на підконтрольних Росії територіях можуть становити злочини проти людяності.

18 Липня 2024

Аналітика
Родини безвісти зниклих людей часто не знають, куди звертатися по допомогу та які державні гарантії можна мати — правозахисники

Держава не має єдиного органу чи інституту, який би повноцінно опікувався правами людей, зниклих безвісти в умовах війни, та їхніми сім'ями. Правозахисники кажуть, що родинам безвісти зниклих важко зрозуміти, до якого саме органу звертатися, адже їх багато і вони мають різні функції. Крім того, постраждалі родини часто не знають, на які гарантії від держави можна розраховувати. 

16 Липня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Як катують у тюрмі “Ізоляція”: студент із Донецька розповів про пережите у вʼязницях так званої “ДНР”

У рідний Донецьк Даніїл Булгаков повернувся, аби доглядати хвору бабусю. Утім хлопця кинули у вʼязницю. Після звільнення він розповів МІПЛ про те, що відбувається у донецьких тюрмах, про постійні тортури і роботу так званих “адвокатів”, які працюють на “ДНР”.  

6 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Здача батька росіянам, полонені росіяни і пропаганда проти ТЦК: 88 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

6 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій