Send Lette

МІПЛ і постраждалі від воєнних злочинів Росії свідчать у Варшаві

18 вересня в Інституті Пілецького за ініціативи Центру документування російських злочинів в Україні ім. Рафала Лемкіна у Варшаві говорили про воєнні злочини, скоєні під час збройної агресії РФ. Зокрема, про затримання цивільних заручників.

Цю практику РФ розпочала не в 2022 році, а в 2014-му, окупувавши Крим та захопивши частину Донецької та Луганської областей. Про це говорила колишня заручниця Ірина Довгань, яка в ув’язненні окупантів пробула пʼять днів. Вийти на свободу жінці допоміг той факт, що фото Ірини, прив’язаної до стовпа, надрукувало видання New York Times.

Фото: New York Times

Ізабелла Пех, дочка цивільної заручниці Олени Пех, яку в 2018-му затримали підконтрольні РФ представники незаконних збройних формувань, розповіла, що її маму катували, зокрема електричними струмом, а також зґвалтували. Після цього жінку ув’язнили за “зраду батьківщини”, тобто так званої “ДНР”. “Хоча єдиною її батьківщиною є Україна”, сказала дочка.

Катерина Огієвська говорила про окупацію Чернігівської області в лютому-березні 2022 року та викрадення її хлопця Микити Бузінова. Їх обох, а також маму Микити, затримали російські військові, імітували розстріл, знущалися. “Зараз ми його вб’ємо, а потім ти зможеш із ним попрощатися, — згадує Катерина слова російського військового. — Морально дуже тиснули, хотіли з усіх отримати зізнання”.

Фото: МІПЛ

“Росія заперечує факт утримання цивільних заручників, приховує їх у СІЗО та в колоніях на окупованій території України і в самій РФ. До них не допускають представників моніторингових місій, не допускають адвокатів. У таких умовах дуже важливо не загубити людину, коли її місце перебування невідоме”, сказала виконавча директорка МІПЛ Тетяна Катриченко.

Вона наголосила, що механізму звільнення цивільних наразі не існує, але дуже важливо говорити про цю категорію громадян, вимагати від Росії їхнього безумовного звільнення, як того вимагає міжнародне право.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Досвід для України. Як у Боснії та Герцеговині шукають зниклих безвісти

Одна з найсерйозніших проблем під час війни і після неї — пошук зниклих безвісти та їхня ідентифікація. В Україні, де вже зараз, за офіційною інформацією, налічується понад 30 тисяч зниклих безвісти, ефективна система пошуку лише формується. Утім досвід розбудови такої системи є, зокрема у Боснії та Герцеговини. На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (МКЗБ) цю країну відвідала Олена Бєлячкова, координаторка родин полонених Медійної ініціативи за права людини. Розповідаємо про почуте і побачене нею.

9 Травня 2024

Війна і правосуддя
Коригування, воєнні злочини та пособництво: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
“Всі викладали, чому я не можу?!” На Кіровоградщині суд виніс вирок чоловіку, який зняв для TikTok відео блокпоста

У Бобринецькому районному суді Кіровоградської області розглянули справу, у якій  місцевого жителя обвинувачують у перешкоджанні діяльності ЗСУ. Чоловік зняв та поширив у TikTok відео, на якому видно блокпост. Обвинувачений уклав угоду про визнання винуватості. Суд її затвердив та призначив чоловіку два роки умовно. МІПЛ розповідає, як відбулося судове засідання та що говорив підсудний.

3 Травня 2024

Більше публікацій