Send Lette

Катування на окупованих територіях України: МІПЛ з колегами проводить захід в ОБСЄ

Центр прав людини “ZMINA”, Медійна ініціатива за права людини, Всесвітня організація проти тортур (OMCT) та Фундація Будинків прав людини проведуть сайд-івент у рамках ІІ Додаткової зустрічі ОБСЄ з питань людського виміру на тему “Катування на окупованих територіях України як злочини проти людяності і воєнні злочини: аналіз та свідчення тих, хто вижив” 24 квітня о 17:30 за віденським часом (18:30 за Києвом).

Російські війська систематично застосовують тортури та жорстоке поводження проти цивільних та військовополонених, щоб отримати інформацію, покарати їх за нелояльність чи службу в українській армії та примусити до співпраці. На основі близько 100 глибинних інтерв’ю згідно зі Стамбульським протоколом ми дійшли висновку, що мета росіян — примусити місцеве населення до покори та зберегти контроль над ним, виявляючи нелояльних цивільних і нападаючи на них, а також приниження військовополонених.

Систематичні порушення міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій можна розгядати як воєнні злочини. Крім того, задокументовані випадки вказують, що ці жорстокі дії можуть бути визнані злочинами проти людяності, оскільки вони взаємопов’язані та здійснюються як частина загального плану, який координується вищим військовим керівництвом і спрямований на досягнення спільної політичної мети.

Правозахисники і постраждалі від тортур обговорять:

  • Катування і жорстоке поводження з цивільними
  • Катування і жорстоке поводження з військовополоненими
  • Наявні виклики в процесі документування
  • Кваліфікація злочинів і шляхи притягнення злочинців до відповідальності
  • Рекомендації для ОБСЄ

Учасники:

Модератор: Метью Джонс (Matthew Jones), Фундація Будинків прав людини

Контактна особа: Тетяна Жукова, Центр прав людини ZMINA, [email protected]

Довідкова інформація: Додаткові зустрічі з питань людського виміру (SHDM) забезпечують платформу для обміну думками між державами-учасницями ОБСЄ, інституціями ОБСЄ та іншими виконавчими структурами та міжнародними організаціями, громадянським суспільством та іншими зацікавленими сторонами для обговорення виконання зобов’язань ОБСЄ щодо людського виміру в рамках вибраних тем. SHDM II ОБСЄ буде зосереджена на темі “Катування та інші серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та грубі порушення міжнародного права прав людини” і відбудеться у Відні 24–25 квітня 2023 року.

0 Коментарів

Наразі коментарі закриті.

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій