Send Lette

Катування на окупованих територіях України: МІПЛ з колегами проводить захід в ОБСЄ

Центр прав людини “ZMINA”, Медійна ініціатива за права людини, Всесвітня організація проти тортур (OMCT) та Фундація Будинків прав людини проведуть сайд-івент у рамках ІІ Додаткової зустрічі ОБСЄ з питань людського виміру на тему “Катування на окупованих територіях України як злочини проти людяності і воєнні злочини: аналіз та свідчення тих, хто вижив” 24 квітня о 17:30 за віденським часом (18:30 за Києвом).

Російські війська систематично застосовують тортури та жорстоке поводження проти цивільних та військовополонених, щоб отримати інформацію, покарати їх за нелояльність чи службу в українській армії та примусити до співпраці. На основі близько 100 глибинних інтерв’ю згідно зі Стамбульським протоколом ми дійшли висновку, що мета росіян — примусити місцеве населення до покори та зберегти контроль над ним, виявляючи нелояльних цивільних і нападаючи на них, а також приниження військовополонених.

Систематичні порушення міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій можна розгядати як воєнні злочини. Крім того, задокументовані випадки вказують, що ці жорстокі дії можуть бути визнані злочинами проти людяності, оскільки вони взаємопов’язані та здійснюються як частина загального плану, який координується вищим військовим керівництвом і спрямований на досягнення спільної політичної мети.

Правозахисники і постраждалі від тортур обговорять:

  • Катування і жорстоке поводження з цивільними
  • Катування і жорстоке поводження з військовополоненими
  • Наявні виклики в процесі документування
  • Кваліфікація злочинів і шляхи притягнення злочинців до відповідальності
  • Рекомендації для ОБСЄ

Учасники:

Модератор: Метью Джонс (Matthew Jones), Фундація Будинків прав людини

Контактна особа: Тетяна Жукова, Центр прав людини ZMINA, tz@humanrights.org.ua

Довідкова інформація: Додаткові зустрічі з питань людського виміру (SHDM) забезпечують платформу для обміну думками між державами-учасницями ОБСЄ, інституціями ОБСЄ та іншими виконавчими структурами та міжнародними організаціями, громадянським суспільством та іншими зацікавленими сторонами для обговорення виконання зобов’язань ОБСЄ щодо людського виміру в рамках вибраних тем. SHDM II ОБСЄ буде зосереджена на темі “Катування та інші серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та грубі порушення міжнародного права прав людини” і відбудеться у Відні 24–25 квітня 2023 року.

0 Коментарів

Наразі коментарі закриті.

Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Родини полонених медиків вимагають посилити санкції проти російської медицини

Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив утримання щонайменше 60 українських медиків у російському полоні. Натомість в обліку Медійної ініціативи за права людини наразі нараховується понад сто медиків, ув’язнених Росією. Загалом же правозахисники припускають, що таких бранців може бути понад 500. На цьому наголосили учасники пресконференції “Як визволити українських медиків з російського полону”.

26 Липня 2024

Війна і правосуддя
Російські паспорти, розстріл військовополоненого і херсонські депутати: 43 справи війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Липня 2024

Військовополонені
Вихід із Азовсталі, теракт в Оленівці і одруження онлайн. Історія азовця Сергія Алєксєєвича

16 травня 2022 року азовець Сергій Алєксєєвич склав зброю, скинув амуніцію та разом із сотнею побратимів покинув територію Азовсталі, останнього оплоту захисників Маріуполя. У липні 2022 року в колонії, де утримували Маріупольський гарнізон, прогримів вибух. Пів сотні загиблих, понад сотня поранених — усі азовці. Сергій Алєксєєвич вижив, але отримав поранення і досі залишається у полоні. 

26 Липня 2024

Більше публікацій