Send Lette

Катування на окупованих територіях України: МІПЛ з колегами проводить захід в ОБСЄ

Центр прав людини “ZMINA”, Медійна ініціатива за права людини, Всесвітня організація проти тортур (OMCT) та Фундація Будинків прав людини проведуть сайд-івент у рамках ІІ Додаткової зустрічі ОБСЄ з питань людського виміру на тему “Катування на окупованих територіях України як злочини проти людяності і воєнні злочини: аналіз та свідчення тих, хто вижив” 24 квітня о 17:30 за віденським часом (18:30 за Києвом).

Російські війська систематично застосовують тортури та жорстоке поводження проти цивільних та військовополонених, щоб отримати інформацію, покарати їх за нелояльність чи службу в українській армії та примусити до співпраці. На основі близько 100 глибинних інтерв’ю згідно зі Стамбульським протоколом ми дійшли висновку, що мета росіян — примусити місцеве населення до покори та зберегти контроль над ним, виявляючи нелояльних цивільних і нападаючи на них, а також приниження військовополонених.

Систематичні порушення міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій можна розгядати як воєнні злочини. Крім того, задокументовані випадки вказують, що ці жорстокі дії можуть бути визнані злочинами проти людяності, оскільки вони взаємопов’язані та здійснюються як частина загального плану, який координується вищим військовим керівництвом і спрямований на досягнення спільної політичної мети.

Правозахисники і постраждалі від тортур обговорять:

  • Катування і жорстоке поводження з цивільними
  • Катування і жорстоке поводження з військовополоненими
  • Наявні виклики в процесі документування
  • Кваліфікація злочинів і шляхи притягнення злочинців до відповідальності
  • Рекомендації для ОБСЄ

Учасники:

Модератор: Метью Джонс (Matthew Jones), Фундація Будинків прав людини

Контактна особа: Тетяна Жукова, Центр прав людини ZMINA, tz@humanrights.org.ua

Довідкова інформація: Додаткові зустрічі з питань людського виміру (SHDM) забезпечують платформу для обміну думками між державами-учасницями ОБСЄ, інституціями ОБСЄ та іншими виконавчими структурами та міжнародними організаціями, громадянським суспільством та іншими зацікавленими сторонами для обговорення виконання зобов’язань ОБСЄ щодо людського виміру в рамках вибраних тем. SHDM II ОБСЄ буде зосереджена на темі “Катування та інші серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та грубі порушення міжнародного права прав людини” і відбудеться у Відні 24–25 квітня 2023 року.

0 Коментарів

Наразі коментарі закриті.

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Як катують у тюрмі “Ізоляція”: студент із Донецька розповів про пережите у вʼязницях так званої “ДНР”

У рідний Донецьк Даніїл Булгаков повернувся, аби доглядати хвору бабусю. Утім хлопця кинули у вʼязницю. Після звільнення він розповів МІПЛ про те, що відбувається у донецьких тюрмах, про постійні тортури і роботу так званих “адвокатів”, які працюють на “ДНР”.  

6 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Здача батька росіянам, полонені росіяни і пропаганда проти ТЦК: 88 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

6 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій