Send Lette

Катування на окупованих територіях України: МІПЛ з колегами проводить захід в ОБСЄ

Центр прав людини “ZMINA”, Медійна ініціатива за права людини, Всесвітня організація проти тортур (OMCT) та Фундація Будинків прав людини проведуть сайд-івент у рамках ІІ Додаткової зустрічі ОБСЄ з питань людського виміру на тему “Катування на окупованих територіях України як злочини проти людяності і воєнні злочини: аналіз та свідчення тих, хто вижив” 24 квітня о 17:30 за віденським часом (18:30 за Києвом).

Російські війська систематично застосовують тортури та жорстоке поводження проти цивільних та військовополонених, щоб отримати інформацію, покарати їх за нелояльність чи службу в українській армії та примусити до співпраці. На основі близько 100 глибинних інтерв’ю згідно зі Стамбульським протоколом ми дійшли висновку, що мета росіян — примусити місцеве населення до покори та зберегти контроль над ним, виявляючи нелояльних цивільних і нападаючи на них, а також приниження військовополонених.

Систематичні порушення міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій можна розгядати як воєнні злочини. Крім того, задокументовані випадки вказують, що ці жорстокі дії можуть бути визнані злочинами проти людяності, оскільки вони взаємопов’язані та здійснюються як частина загального плану, який координується вищим військовим керівництвом і спрямований на досягнення спільної політичної мети.

Правозахисники і постраждалі від тортур обговорять:

  • Катування і жорстоке поводження з цивільними
  • Катування і жорстоке поводження з військовополоненими
  • Наявні виклики в процесі документування
  • Кваліфікація злочинів і шляхи притягнення злочинців до відповідальності
  • Рекомендації для ОБСЄ

Учасники:

Модератор: Метью Джонс (Matthew Jones), Фундація Будинків прав людини

Контактна особа: Тетяна Жукова, Центр прав людини ZMINA, tz@humanrights.org.ua

Довідкова інформація: Додаткові зустрічі з питань людського виміру (SHDM) забезпечують платформу для обміну думками між державами-учасницями ОБСЄ, інституціями ОБСЄ та іншими виконавчими структурами та міжнародними організаціями, громадянським суспільством та іншими зацікавленими сторонами для обговорення виконання зобов’язань ОБСЄ щодо людського виміру в рамках вибраних тем. SHDM II ОБСЄ буде зосереджена на темі “Катування та інші серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та грубі порушення міжнародного права прав людини” і відбудеться у Відні 24–25 квітня 2023 року.

0 Коментарів

Наразі коментарі закриті.

Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Коригування дронів по Сумах, воєнні злочини та Паша “Мерседес”: 44 справи щодо війни за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Квітня 2024

Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Більше публікацій