Send Lette

Катування на окупованих територіях України: МІПЛ з колегами проводить захід в ОБСЄ

Центр прав людини “ZMINA”, Медійна ініціатива за права людини, Всесвітня організація проти тортур (OMCT) та Фундація Будинків прав людини проведуть сайд-івент у рамках ІІ Додаткової зустрічі ОБСЄ з питань людського виміру на тему “Катування на окупованих територіях України як злочини проти людяності і воєнні злочини: аналіз та свідчення тих, хто вижив” 24 квітня о 17:30 за віденським часом (18:30 за Києвом).

Російські війська систематично застосовують тортури та жорстоке поводження проти цивільних та військовополонених, щоб отримати інформацію, покарати їх за нелояльність чи службу в українській армії та примусити до співпраці. На основі близько 100 глибинних інтерв’ю згідно зі Стамбульським протоколом ми дійшли висновку, що мета росіян — примусити місцеве населення до покори та зберегти контроль над ним, виявляючи нелояльних цивільних і нападаючи на них, а також приниження військовополонених.

Систематичні порушення міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій можна розгядати як воєнні злочини. Крім того, задокументовані випадки вказують, що ці жорстокі дії можуть бути визнані злочинами проти людяності, оскільки вони взаємопов’язані та здійснюються як частина загального плану, який координується вищим військовим керівництвом і спрямований на досягнення спільної політичної мети.

Правозахисники і постраждалі від тортур обговорять:

  • Катування і жорстоке поводження з цивільними
  • Катування і жорстоке поводження з військовополоненими
  • Наявні виклики в процесі документування
  • Кваліфікація злочинів і шляхи притягнення злочинців до відповідальності
  • Рекомендації для ОБСЄ

Учасники:

Модератор: Метью Джонс (Matthew Jones), Фундація Будинків прав людини

Контактна особа: Тетяна Жукова, Центр прав людини ZMINA, [email protected]

Довідкова інформація: Додаткові зустрічі з питань людського виміру (SHDM) забезпечують платформу для обміну думками між державами-учасницями ОБСЄ, інституціями ОБСЄ та іншими виконавчими структурами та міжнародними організаціями, громадянським суспільством та іншими зацікавленими сторонами для обговорення виконання зобов’язань ОБСЄ щодо людського виміру в рамках вибраних тем. SHDM II ОБСЄ буде зосереджена на темі “Катування та інші серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та грубі порушення міжнародного права прав людини” і відбудеться у Відні 24–25 квітня 2023 року.

0 Коментарів

Наразі коментарі закриті.

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Правозахисники встановили імена майже 1900 викрадених Росією українців і розповіли, як це зробили

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини створила департамент документування міжнародних злочинів. Відтоді його співробітники системно фіксують випадки насильницьких зникнень, катувань, незаконного утримання та інші злочини Росії проти українців. Точна кількість затриманих цивільних невідома, МІПЛ же зафіксувала 1887 осіб, викрадених на окупованих територіях України. Ця цифра весь час змінюється.

10 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ворожка, керівник СБУ та вербування мера Очакова: 85 справ щодо війни в анонсі від МІПЛ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

10 Січня 2025

Адвокація
У роботі на ідентифікацію загиблих і зниклих безвісти військових та інших осіб понад 12 тисяч ДНК-експертиз — МВС

Завдяки ДНК-експертизі навіть найменші зразки тканин чи кісток можуть пролити світло на долю військового. Про те, як відбувається цей процес, ризики хибних висновки експертів і куди звертатися рідним зниклих безвісти, МІПЛ поговорила з Русланом Аббасовим, заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

9 Січня 2025

Більше публікацій