Send Lette

МІПЛ і постраждалі від воєнних злочинів Росії свідчать у Варшаві

18 вересня в Інституті Пілецького за ініціативи Центру документування російських злочинів в Україні ім. Рафала Лемкіна у Варшаві говорили про воєнні злочини, скоєні під час збройної агресії РФ. Зокрема, про затримання цивільних заручників.

Цю практику РФ розпочала не в 2022 році, а в 2014-му, окупувавши Крим та захопивши частину Донецької та Луганської областей. Про це говорила колишня заручниця Ірина Довгань, яка в ув’язненні окупантів пробула пʼять днів. Вийти на свободу жінці допоміг той факт, що фото Ірини, прив’язаної до стовпа, надрукувало видання New York Times.

Фото: New York Times

Ізабелла Пех, дочка цивільної заручниці Олени Пех, яку в 2018-му затримали підконтрольні РФ представники незаконних збройних формувань, розповіла, що її маму катували, зокрема електричними струмом, а також зґвалтували. Після цього жінку ув’язнили за “зраду батьківщини”, тобто так званої “ДНР”. “Хоча єдиною її батьківщиною є Україна”, сказала дочка.

Катерина Огієвська говорила про окупацію Чернігівської області в лютому-березні 2022 року та викрадення її хлопця Микити Бузінова. Їх обох, а також маму Микити, затримали російські військові, імітували розстріл, знущалися. “Зараз ми його вб’ємо, а потім ти зможеш із ним попрощатися, — згадує Катерина слова російського військового. — Морально дуже тиснули, хотіли з усіх отримати зізнання”.

Фото: МІПЛ

“Росія заперечує факт утримання цивільних заручників, приховує їх у СІЗО та в колоніях на окупованій території України і в самій РФ. До них не допускають представників моніторингових місій, не допускають адвокатів. У таких умовах дуже важливо не загубити людину, коли її місце перебування невідоме”, сказала виконавча директорка МІПЛ Тетяна Катриченко.

Вона наголосила, що механізму звільнення цивільних наразі не існує, але дуже важливо говорити про цю категорію громадян, вимагати від Росії їхнього безумовного звільнення, як того вимагає міжнародне право.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій