МІПЛ і постраждалі від воєнних злочинів Росії свідчать у Варшаві

18 вересня в Інституті Пілецького за ініціативи Центру документування російських злочинів в Україні ім. Рафала Лемкіна у Варшаві говорили про воєнні злочини, скоєні під час збройної агресії РФ. Зокрема, про затримання цивільних заручників.

Цю практику РФ розпочала не в 2022 році, а в 2014-му, окупувавши Крим та захопивши частину Донецької та Луганської областей. Про це говорила колишня заручниця Ірина Довгань, яка в ув’язненні окупантів пробула пʼять днів. Вийти на свободу жінці допоміг той факт, що фото Ірини, прив’язаної до стовпа, надрукувало видання New York Times.

Фото: New York Times

Ізабелла Пех, дочка цивільної заручниці Олени Пех, яку в 2018-му затримали підконтрольні РФ представники незаконних збройних формувань, розповіла, що її маму катували, зокрема електричними струмом, а також зґвалтували. Після цього жінку ув’язнили за “зраду батьківщини”, тобто так званої “ДНР”. “Хоча єдиною її батьківщиною є Україна”, сказала дочка.

Катерина Огієвська говорила про окупацію Чернігівської області в лютому-березні 2022 року та викрадення її хлопця Микити Бузінова. Їх обох, а також маму Микити, затримали російські військові, імітували розстріл, знущалися. “Зараз ми його вб’ємо, а потім ти зможеш із ним попрощатися, — згадує Катерина слова російського військового. — Морально дуже тиснули, хотіли з усіх отримати зізнання”.

Фото: МІПЛ

“Росія заперечує факт утримання цивільних заручників, приховує їх у СІЗО та в колоніях на окупованій території України і в самій РФ. До них не допускають представників моніторингових місій, не допускають адвокатів. У таких умовах дуже важливо не загубити людину, коли її місце перебування невідоме”, сказала виконавча директорка МІПЛ Тетяна Катриченко.

Вона наголосила, що механізму звільнення цивільних наразі не існує, але дуже важливо говорити про цю категорію громадян, вимагати від Росії їхнього безумовного звільнення, як того вимагає міжнародне право.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Війна і правосуддя
“Чи може вона зрадити?” У справі Світлани Оголь допитали перших свідків

У Миколаєві судять Світлану Оголь. Жінку обвинувачують у тому, що вона здала окупантам колишнього атовця Сергія Кучерешка і ніби як зрадила Україну. МІПЛ побувала на судовому засіданні, де допитали перших свідків.

18 Вересня 2023

Більше публікацій