Send Lette

МІПЛ і постраждалі від воєнних злочинів Росії свідчать у Варшаві

18 вересня в Інституті Пілецького за ініціативи Центру документування російських злочинів в Україні ім. Рафала Лемкіна у Варшаві говорили про воєнні злочини, скоєні під час збройної агресії РФ. Зокрема, про затримання цивільних заручників.

Цю практику РФ розпочала не в 2022 році, а в 2014-му, окупувавши Крим та захопивши частину Донецької та Луганської областей. Про це говорила колишня заручниця Ірина Довгань, яка в ув’язненні окупантів пробула пʼять днів. Вийти на свободу жінці допоміг той факт, що фото Ірини, прив’язаної до стовпа, надрукувало видання New York Times.

Фото: New York Times

Ізабелла Пех, дочка цивільної заручниці Олени Пех, яку в 2018-му затримали підконтрольні РФ представники незаконних збройних формувань, розповіла, що її маму катували, зокрема електричними струмом, а також зґвалтували. Після цього жінку ув’язнили за “зраду батьківщини”, тобто так званої “ДНР”. “Хоча єдиною її батьківщиною є Україна”, сказала дочка.

Катерина Огієвська говорила про окупацію Чернігівської області в лютому-березні 2022 року та викрадення її хлопця Микити Бузінова. Їх обох, а також маму Микити, затримали російські військові, імітували розстріл, знущалися. “Зараз ми його вб’ємо, а потім ти зможеш із ним попрощатися, — згадує Катерина слова російського військового. — Морально дуже тиснули, хотіли з усіх отримати зізнання”.

Фото: МІПЛ

“Росія заперечує факт утримання цивільних заручників, приховує їх у СІЗО та в колоніях на окупованій території України і в самій РФ. До них не допускають представників моніторингових місій, не допускають адвокатів. У таких умовах дуже важливо не загубити людину, коли її місце перебування невідоме”, сказала виконавча директорка МІПЛ Тетяна Катриченко.

Вона наголосила, що механізму звільнення цивільних наразі не існує, але дуже важливо говорити про цю категорію громадян, вимагати від Росії їхнього безумовного звільнення, як того вимагає міжнародне право.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Військовополонені
Три роки без сну, онкологія, відчай: родини полонених морпіхів заявляють про подвійне катування

У російському полоні досі перебуває близько 1300 морських піхотинців. Ось уже три роки їхні родини борються за повернення морпіхів додому. Та поруч із цим є ще одна виснажлива боротьба — за власне здоров'я. Цю ситуацію родини називають “подвійним катуванням”: поки морських піхотинців мордують у російському полоні, їхні рідні ніби відчувають усе це на собі.

16 Квітня 2025

Більше публікацій