Send Lette

МІПЛ і постраждалі від воєнних злочинів Росії свідчать у Варшаві

18 вересня в Інституті Пілецького за ініціативи Центру документування російських злочинів в Україні ім. Рафала Лемкіна у Варшаві говорили про воєнні злочини, скоєні під час збройної агресії РФ. Зокрема, про затримання цивільних заручників.

Цю практику РФ розпочала не в 2022 році, а в 2014-му, окупувавши Крим та захопивши частину Донецької та Луганської областей. Про це говорила колишня заручниця Ірина Довгань, яка в ув’язненні окупантів пробула пʼять днів. Вийти на свободу жінці допоміг той факт, що фото Ірини, прив’язаної до стовпа, надрукувало видання New York Times.

Фото: New York Times

Ізабелла Пех, дочка цивільної заручниці Олени Пех, яку в 2018-му затримали підконтрольні РФ представники незаконних збройних формувань, розповіла, що її маму катували, зокрема електричними струмом, а також зґвалтували. Після цього жінку ув’язнили за “зраду батьківщини”, тобто так званої “ДНР”. “Хоча єдиною її батьківщиною є Україна”, сказала дочка.

Катерина Огієвська говорила про окупацію Чернігівської області в лютому-березні 2022 року та викрадення її хлопця Микити Бузінова. Їх обох, а також маму Микити, затримали російські військові, імітували розстріл, знущалися. “Зараз ми його вб’ємо, а потім ти зможеш із ним попрощатися, — згадує Катерина слова російського військового. — Морально дуже тиснули, хотіли з усіх отримати зізнання”.

Фото: МІПЛ

“Росія заперечує факт утримання цивільних заручників, приховує їх у СІЗО та в колоніях на окупованій території України і в самій РФ. До них не допускають представників моніторингових місій, не допускають адвокатів. У таких умовах дуже важливо не загубити людину, коли її місце перебування невідоме”, сказала виконавча директорка МІПЛ Тетяна Катриченко.

Вона наголосила, що механізму звільнення цивільних наразі не існує, але дуже важливо говорити про цю категорію громадян, вимагати від Росії їхнього безумовного звільнення, як того вимагає міжнародне право.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі Медведєва 14 місяців не можуть почати досліджувати докази. Чому унікальна незаочна справа проти росіянина стоїть на місці? 

Андрій Медведєв ― російський військовий, якого судять очно за воєнний злочин. Він один із небагатьох, кого можна побачити на лаві підсудних ― тож процес історичний та унікальний. Але справа в суді вже 14 місяців, а досліджувати докази все ще не почали. МІПЛ пояснює, чому так відбувається. 

17 Червня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Війна і правосуддя
Херсонський діджей-втікач, проієрей з Черкас і корегування по Миколаєву через Telegram: 56 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

15 Червня 2024

Більше публікацій