Send Lette

У Мілані родичі зниклих в окупації українців розповіли про викрадення росіянами: чому це важливо

​​6-го жовтня у Мілані відбувся захід «Відкриті рани російсько-української війни». Обговорення присвятили висвітленню злочинів, жертвами яких стали українці. Особливий фокус: насильницькі зникнення, позасудові страти, катування та злочини проти військовополонених. Захід організували члени Коаліції «Україна. П’ята ранку» – Центр прав людини ZMINA та Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ).

«О 5 ранку 24 лютого мільйони родин прокинулась від вибухів російських ракет. Почалося повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Але війна для України триває не восьмий місяць, а вісім років. За цей час Росія вчинила тисячі воєнних злочинів. Їх весь час документують громадські організації. 24 лютого чотири десятки найпотужніших об’єдналися у Коаліцію “Україна. П’ята ранку”», сказала під час зустрічі Тетяна Катриченко, координаторка МІПЛ.

Вона також зазначила, які закономірності і тенденції є характерними для російської окупації, наголошуючи на протиправному затриманні цивільних осіб: безпідставно або за проукраїнську позицію. Були презентовані результати документування злочинів російської федерації, яке проводить Коаліція.

«Важливо, коли про злочини говорять не лише правозахисники, а й жертви та свідки», зазначила Тетяна Катриченко.

Сина Олени Бузінової 24-річного Микиту викрали російські солдати 24 березня у селі Михайла Коцюбинське Чернігівської області.

Микита Бузінов, фото надав брат затриманого

«Нас з сином затримали разом. Росіяни перевірили телефон Микити. Побачили там фото місце, де, як вони сказали, була робота російська техніка. Назвали його навідником. Забрали. Я чула постріли за будинком. Я написала, не знала, чи він живий. Після Микита зник», розповіла Олена.

Родина Бузинових не може відшукати сина після деокупації Чернігівської області наприкінці березня 2022 року.

«У перші години вторгнення була окупована й Херсонську область. Окупанти почали масово викладати активістів, журналістів, блогерів, волонтерів задля придушення проукраїнського інформаційного опору. Сьогодні Зміна зарекомендувала понад двісті випадків насильницьких зникнень. Частину з цих людей звільнено, але доля багатьох також залишається невідомою. Правозахисники роблять все можливе аби відшукати та повернути їх додому», наголосила Наталія Охотнікова, дослідниця Центру прав людини ZMINA.

Так невідомою залишається доля журналіста, письменника з Нової Каховки Сергія Цигіпи. Його дружина Олена розповіла, як сталося викрадення. Вона знає, що Сергія катували, перевозили з підвалу у підвал, а нині ймовірно утримують в окупованому Криму.

Сергій Цигіпа під час так званого інтерв’ю, яке опублікували проросійські канали

«Для України дуже важливо, аби такі страшні історії від першої особи чули у Європі, зокрема, в Італії, де російська пропаганда діє достатньо ефективно. Бо Росія сподівається, що вона може залишитися з Україною сам на сам, що Європа швидко втомиться від війни. А завдяки обізнаності може формуватися тиск на РФ з метою звільнення громадян України, яких РФ утримує як на окупованих українських територіях, так і у російських тюрмах», додала Катриченко.

Тетяна Катриченко говорить, що завдяки обізнаності може формуватися тиск на РФ з метою звільнення громадян України, яких утримує Росія

За приблизний підрахунками правозахисників з 24 лютого РФ затримали та утримує близько 9 тисяч громадян України цивільних та військових.

Захід відбувся в Мілані у приміщенні найбільшої виставки українського сучасного мистецтва 2022 року «Italia X Ucraina Terra Libera»

Захід відбувся в Мілані у приміщенні найбільшої виставки українського сучасного мистецтва 2022 року «Italia X Ucraina Terra Libera». Такі обговорення є важливим інструментом для покращення розуміння звірської природи російської агресії та її загрози не тільки для України, але й для всього світу. Для притягнення злочинців до відповідальності і забезпечення правосуддя для жертв агресії необхідні міжнародне партнерство, підтримка та кооперація, і ознайомлення міжнародної спільноти із тим, що відбувається в Україні є важливим кроком на цьому шляху. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
СБУ, чат-боти і TikTok: 53 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

17 Травня 2024

Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Більше публікацій