У Мілані родичі зниклих в окупації українців розповіли про викрадення росіянами: чому це важливо

​​6-го жовтня у Мілані відбувся захід «Відкриті рани російсько-української війни». Обговорення присвятили висвітленню злочинів, жертвами яких стали українці. Особливий фокус: насильницькі зникнення, позасудові страти, катування та злочини проти військовополонених. Захід організували члени Коаліції «Україна. П’ята ранку» – Центр прав людини ZMINA та Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ).

«О 5 ранку 24 лютого мільйони родин прокинулась від вибухів російських ракет. Почалося повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Але війна для України триває не восьмий місяць, а вісім років. За цей час Росія вчинила тисячі воєнних злочинів. Їх весь час документують громадські організації. 24 лютого чотири десятки найпотужніших об’єдналися у Коаліцію “Україна. П’ята ранку”», сказала під час зустрічі Тетяна Катриченко, координаторка МІПЛ.

Вона також зазначила, які закономірності і тенденції є характерними для російської окупації, наголошуючи на протиправному затриманні цивільних осіб: безпідставно або за проукраїнську позицію. Були презентовані результати документування злочинів російської федерації, яке проводить Коаліція.

«Важливо, коли про злочини говорять не лише правозахисники, а й жертви та свідки», зазначила Тетяна Катриченко.

Сина Олени Бузінової 24-річного Микиту викрали російські солдати 24 березня у селі Михайла Коцюбинське Чернігівської області.

Микита Бузінов, фото надав брат затриманого

«Нас з сином затримали разом. Росіяни перевірили телефон Микити. Побачили там фото місце, де, як вони сказали, була робота російська техніка. Назвали його навідником. Забрали. Я чула постріли за будинком. Я написала, не знала, чи він живий. Після Микита зник», розповіла Олена.

Родина Бузинових не може відшукати сина після деокупації Чернігівської області наприкінці березня 2022 року.

«У перші години вторгнення була окупована й Херсонську область. Окупанти почали масово викладати активістів, журналістів, блогерів, волонтерів задля придушення проукраїнського інформаційного опору. Сьогодні Зміна зарекомендувала понад двісті випадків насильницьких зникнень. Частину з цих людей звільнено, але доля багатьох також залишається невідомою. Правозахисники роблять все можливе аби відшукати та повернути їх додому», наголосила Наталія Охотнікова, дослідниця Центру прав людини ZMINA.

Так невідомою залишається доля журналіста, письменника з Нової Каховки Сергія Цигіпи. Його дружина Олена розповіла, як сталося викрадення. Вона знає, що Сергія катували, перевозили з підвалу у підвал, а нині ймовірно утримують в окупованому Криму.

Сергій Цигіпа під час так званого інтерв’ю, яке опублікували проросійські канали

«Для України дуже важливо, аби такі страшні історії від першої особи чули у Європі, зокрема, в Італії, де російська пропаганда діє достатньо ефективно. Бо Росія сподівається, що вона може залишитися з Україною сам на сам, що Європа швидко втомиться від війни. А завдяки обізнаності може формуватися тиск на РФ з метою звільнення громадян України, яких РФ утримує як на окупованих українських територіях, так і у російських тюрмах», додала Катриченко.

Тетяна Катриченко говорить, що завдяки обізнаності може формуватися тиск на РФ з метою звільнення громадян України, яких утримує Росія

За приблизний підрахунками правозахисників з 24 лютого РФ затримали та утримує близько 9 тисяч громадян України цивільних та військових.

Захід відбувся в Мілані у приміщенні найбільшої виставки українського сучасного мистецтва 2022 року «Italia X Ucraina Terra Libera»

Захід відбувся в Мілані у приміщенні найбільшої виставки українського сучасного мистецтва 2022 року «Italia X Ucraina Terra Libera». Такі обговорення є важливим інструментом для покращення розуміння звірської природи російської агресії та її загрози не тільки для України, але й для всього світу. Для притягнення злочинців до відповідальності і забезпечення правосуддя для жертв агресії необхідні міжнародне партнерство, підтримка та кооперація, і ознайомлення міжнародної спільноти із тим, що відбувається в Україні є важливим кроком на цьому шляху. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Більше публікацій