Send Lette

У Римі МІПЛ спільно з італійськими партнерами провела дискусію щодо механізмів покарання воєнних злочинів

10 жовтня в Римі відбувся круглий стіл «Насильницькі зникнення як інструмент російської агресії проти України», організований Медійною ініціативою за права людини спільно з італійськими партнерами — Італійською федерацією за права людини і Комітетом із прав людини Національної ради судових експертиз Італії. З українського боку у дискусії участь взяли представники Коаліції «Україна. П‘ята ранку» — Наталія Охотнікова з Центру прав людини ZMINA та Дмитро Коваль з Truth Hounds.

Під час круглого столу українські правозахисники презентували результати документування воєнних злочинів Росії, вчинені нею з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Серед них — історію насильницького зникнення 24-річного Микити Бузінова, мешканця Чернігівщини, якого російські окупаційні війська викрали з дому на початку березня. Про цей воєнний злочин розповіла Олена Бузінова, мати викраденого хлопця.

Під час круглого столу українські правозахисники презентували результати документування воєнних злочинів Росії, вчинені нею від 24 лютого. Фото: МІПЛ

Координаторка МІПЛ Тетяна Катриченко розповіла про дослідження організації щодо місць та умов утримування Росією як цивільних заручників, так і військовополонених. Італійські правозахисники наголошували на важливості розслідування воєнних злочинів Росії Міжнародним кримінальним судом, а також на необхідності реформувати ООН, яка неспроможна зупинити війну.

Фото: МІПЛ

Однією з можливостей притягнення до відповідальності Росії за її агресію проти України італійські правозахисники називають розгляд справ в італійських судах, застосувавши механізм універсальної юрисдикції. Завдяки цьому механізму національні суди мають право переслідувати винних у найтяжчих міжнародних злочинах, незалежно від їхнього громадянства або території, де вчинено злочин.

Учасники круглого столу також підкреслили важливість спільних зусиль українських та італійських неурядових правозахисних організацій, спрямованих на притягнення до відповідальності винних у розв’язанні війни проти України. На їхнє переконання, це дозволяє швидше реагувати на нові виклики.

Мітинг під посольством Російської Федерації у Римі. Фото: МІПЛ

Після круглого столу учасники дискусії вирушили до посольства РФ в Італії, де взяли участь у мітингу на підтримку України і проти Росії, яка в цей день здійснила один із найбільших ракетних обстрілів України з початку свого повномасштабного вторгнення.

Учасники акції тримали плакати з фото президента РФ Путіна та підписом «Вбивця». Фото: МІПЛ

Мітингувальники нагадали, що Україна — вільна країна. Фото: МІПЛ

Медійна ініціатива за права людини реалізовує проєкт “Громадяни країн ЄС, що беруть участь у збройному конфлікті в Україні: привернення уваги задля подолання безкарності” в рамках спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародний фонд “Відродження” та проєкту ПРООН “Права людини для України” що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
“Я не асоціююся з підзахисним — я потрібна для балансу правосуддя і справедливості”, — адвокатка російських військових

Юлія Шуляк — українська адвокатка, яка представляє в суді російських військових, яких обвинувачують у воєнних злочинах. В інтерв’ю МІПЛ адвокатка розповідає про досвід роботи з воєнними злочинами, виклики заочного процесу, вплив міжнародного освітнього проєкту на її бачення власної роботи та суспільний осуд.

19 Липня 2024

Війна і правосуддя
Роздроблені справи як системна проблема. МІПЛ проаналізувала останні судові вироки росіянам за воєнні злочини

Порівняно з попередніми вироками, у червневих судді скорочували контекстуальну частину, яка підтверджує, що злочин скоїли в умовах війни. Читати та розуміти такі вироки значно простіше. Водночас помітна системна проблема — кожен вирок здебільшого присвячений одному обвинуваченому, хоча злочин вчинили кілька людей. Детальніше — в аналітиці МІПЛ. 

18 Липня 2024

Аналітика
Катування українців — це державна політика Росії. Правозахисники розкрили нові подробиці жорстоких тортур цивільних

Систематичні та поширені практики свавільних затримань, катувань, насильницьких зникнень, сексуального насильства, фільтрації та пов'язаних з ними злочинів проти українських цивільних осіб на підконтрольних Росії територіях можуть становити злочини проти людяності.

18 Липня 2024

Більше публікацій