Send Lette

У Римі МІПЛ спільно з італійськими партнерами провела дискусію щодо механізмів покарання воєнних злочинів

10 жовтня в Римі відбувся круглий стіл «Насильницькі зникнення як інструмент російської агресії проти України», організований Медійною ініціативою за права людини спільно з італійськими партнерами — Італійською федерацією за права людини і Комітетом із прав людини Національної ради судових експертиз Італії. З українського боку у дискусії участь взяли представники Коаліції «Україна. П‘ята ранку» — Наталія Охотнікова з Центру прав людини ZMINA та Дмитро Коваль з Truth Hounds.

Під час круглого столу українські правозахисники презентували результати документування воєнних злочинів Росії, вчинені нею з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Серед них — історію насильницького зникнення 24-річного Микити Бузінова, мешканця Чернігівщини, якого російські окупаційні війська викрали з дому на початку березня. Про цей воєнний злочин розповіла Олена Бузінова, мати викраденого хлопця.

Під час круглого столу українські правозахисники презентували результати документування воєнних злочинів Росії, вчинені нею від 24 лютого. Фото: МІПЛ

Координаторка МІПЛ Тетяна Катриченко розповіла про дослідження організації щодо місць та умов утримування Росією як цивільних заручників, так і військовополонених. Італійські правозахисники наголошували на важливості розслідування воєнних злочинів Росії Міжнародним кримінальним судом, а також на необхідності реформувати ООН, яка неспроможна зупинити війну.

Фото: МІПЛ

Однією з можливостей притягнення до відповідальності Росії за її агресію проти України італійські правозахисники називають розгляд справ в італійських судах, застосувавши механізм універсальної юрисдикції. Завдяки цьому механізму національні суди мають право переслідувати винних у найтяжчих міжнародних злочинах, незалежно від їхнього громадянства або території, де вчинено злочин.

Учасники круглого столу також підкреслили важливість спільних зусиль українських та італійських неурядових правозахисних організацій, спрямованих на притягнення до відповідальності винних у розв’язанні війни проти України. На їхнє переконання, це дозволяє швидше реагувати на нові виклики.

Мітинг під посольством Російської Федерації у Римі. Фото: МІПЛ

Після круглого столу учасники дискусії вирушили до посольства РФ в Італії, де взяли участь у мітингу на підтримку України і проти Росії, яка в цей день здійснила один із найбільших ракетних обстрілів України з початку свого повномасштабного вторгнення.

Учасники акції тримали плакати з фото президента РФ Путіна та підписом «Вбивця». Фото: МІПЛ

Мітингувальники нагадали, що Україна — вільна країна. Фото: МІПЛ

Медійна ініціатива за права людини реалізовує проєкт “Громадяни країн ЄС, що беруть участь у збройному конфлікті в Україні: привернення уваги задля подолання безкарності” в рамках спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародний фонд “Відродження” та проєкту ПРООН “Права людини для України” що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Ухилянти, афганські літаки та аграрії: 51 справа щодо війни, за якою радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

12 Квітня 2024

Адвокація
“Міжнародне право недієве, коли одна зі сторін не дотримується правил”, — Ольга Решетилова в Осло

Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, взяла участь в одній із дискусійних панелей конференції Норвезького Гельсінського комітету, яка відбулася в Осло. Разом із Лене Ваттеланд, керівницею Центру документації та притягнення до відповідальності НГК, вони обговорили проблему притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах Росії. 

11 Квітня 2024

Аналітика
Примусова паспортизація. Як українцям на окупованих територіях та в РФ нав’язують російське громадянство

Коаліція "Україна. П'ята ранку", до якої входить Медійна ініціатива за права людини, підготувала спільну аналітику. Мета дослідження: простежити ключові етапи та практики впровадження політики нав’язування громадянства РФ українським громадянам, а також надати правову кваліфікацію таких дій — у межах міжнародного права і в межах українського законодавства.

10 Квітня 2024

Більше публікацій