Send Lette
Аналітика

Лікарні під прицілом. Результати звіту про знищення Росією системи охорони здоров’я України

Звіт “Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України” відтепер має україномовну версію. Це  спільне дослідження організацій eyeWitness to Atrocities, Insecurity Insight, Physicians for Human Rights (PHR), Медійної ініціативи за права людини та Українського центру охорони здоров’я (UHC). У звіті зафіксовано численні атаки російської армії на українські медичні заклади, починаючи від 24 лютого 2022 року. 

Станом на 31 грудня 2022-го дослідники зафіксували щонайменше 707 атак на систему охорони здоров’я. Особливо інтенсивними вони були в лютому та березні 2022 року. У перші два тижні вторгнення пʼять лікарень та амбулаторних закладів росіяни атакували щоденно. Удари по медичних установах із різною інтенсивністю тривали весь рік. Водночас Росія досі продовжує цей терор.

Інформація, зібрана у звіті, допомагає в адвокаційній роботі українських фахівців. Так, на засіданні 52-ї сесії Ради ООН з прав людини, що відбулася в березні цього року в Женеві, дані зі звіту озвучила його співавторка Діана Руснак, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я. У промові від імені авторів звіту вона наголосила, що кожна десята українська лікарня постраждала від цілеспрямованих і невибіркових атак, а 48 лікарень зазнали кількох ударів. У деяких випадках, як-от у Маріуполі, інфраструктура охорони здоров’я зруйнована вщент.

Крім того, за розслідування злочинів Росії проти системи охорони здоровʼя України взялись українські суди. Зокрема, 9 травня 2023 року Тростянецький районний суд виніс обвинувальний вирок двом російським військовим за те, що під час окупації Сумщини в березні минулого року ті обстріляли лікарню Тростянця з танку. Будівля зазнала значних руйнувань. Танкістів, причетними до обстрілів медичного закладу, встановили правоохоронці — це командир танка, молодший сержант Петро Смірнов, та навідник-оператор Айнур Мухаметханов. Вони отримали по 11 років ув’язнення.

Повний текст звіту “Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України” читайте за цим посиланням або у вікні нижче.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Аналітика
Місія врятувати: що відбувається у російському полоні і як запобігти загибелі в ньому українських військових

Упродовж щонайменше п’яти останніх років Медійна ініціатива за права людини документує свідчення військових про російський полон. Ми фіксуємо випадки не лише знущань, але й загибелі військовополонених через побиття, тортури, тяжкі хвороби і ненадання їм медичної допомоги у місцях утримання. Ці дані стали базою для нової аналітики.

21 Лютого 2024

Аналітика
Російські війська цілеспрямовано використовують систему охорони здоров’я для контролю над цивільним населенням на окупованих територіях України — нове дослідження

Дані свідчать про те, що російська влада систематично намагається атакувати систему охорони здоров'я України, щоб зміцнити свій контроль над цивільним населенням на тимчасово окупованих територіях України,

12 Грудня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій