Send Lette
Аналітика

Лікарні під прицілом. Результати звіту про знищення Росією системи охорони здоров’я України

Звіт “Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України” відтепер має україномовну версію. Це  спільне дослідження організацій eyeWitness to Atrocities, Insecurity Insight, Physicians for Human Rights (PHR), Медійної ініціативи за права людини та Українського центру охорони здоров’я (UHC). У звіті зафіксовано численні атаки російської армії на українські медичні заклади, починаючи від 24 лютого 2022 року. 

Станом на 31 грудня 2022-го дослідники зафіксували щонайменше 707 атак на систему охорони здоров’я. Особливо інтенсивними вони були в лютому та березні 2022 року. У перші два тижні вторгнення пʼять лікарень та амбулаторних закладів росіяни атакували щоденно. Удари по медичних установах із різною інтенсивністю тривали весь рік. Водночас Росія досі продовжує цей терор.

Інформація, зібрана у звіті, допомагає в адвокаційній роботі українських фахівців. Так, на засіданні 52-ї сесії Ради ООН з прав людини, що відбулася в березні цього року в Женеві, дані зі звіту озвучила його співавторка Діана Руснак, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я. У промові від імені авторів звіту вона наголосила, що кожна десята українська лікарня постраждала від цілеспрямованих і невибіркових атак, а 48 лікарень зазнали кількох ударів. У деяких випадках, як-от у Маріуполі, інфраструктура охорони здоров’я зруйнована вщент.

Крім того, за розслідування злочинів Росії проти системи охорони здоровʼя України взялись українські суди. Зокрема, 9 травня 2023 року Тростянецький районний суд виніс обвинувальний вирок двом російським військовим за те, що під час окупації Сумщини в березні минулого року ті обстріляли лікарню Тростянця з танку. Будівля зазнала значних руйнувань. Танкістів, причетними до обстрілів медичного закладу, встановили правоохоронці — це командир танка, молодший сержант Петро Смірнов, та навідник-оператор Айнур Мухаметханов. Вони отримали по 11 років ув’язнення.

Повний текст звіту “Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України” читайте за цим посиланням або у вікні нижче.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
ВЛК за 2 дні. Як хворі потрапляють на фронт і чим це загрожує

Після початку повномасштабного вторгнення Україна максимально спростила доступ до військово-лікарських комісій (ВЛК), щоб збільшити пропускну спроможність системи та зробити її швидшою для військовозобов'язаних. Для цього, зокрема, минулоріч запустили триетапну реформу ВЛК, запровадивши електронний документообіг. Водночас тепер швидкість впливає на якість висновків комісії, через що у військо потрапляють люди з важкими діагнозами. 

18 Червня 2025

Аналітика
Правозахисники довели, що Росія катує українських військових так само, як це робив СРСР 

Медійна ініціатива за права людини презентувала новий аналітичний звіт, який порівнює методи катувань, що їх сучасна РФ застосовує до українських військовополонених, із практиками радянської доби. Автори звіту довели не лише спадковість використання певних практик тортур, але й політичних мотивів їх застосування. 

29 Квітня 2025

Аналітика
Сповіщають про загибель телефоном: як держоргани порушують права родин захисників

Проблеми комунікації родин військовослужбовців із державними органами та шляхи їхнього вирішення обговорили під час презентації нового аналітичного огляду Медійної ініціативи за права людини. У заході взяли участь родини військовослужбовців, правозахисники, представники Офісу Уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин та Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генштабу ЗСУ.

7 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
ФСБ приховує місце утримання викраденого у Севастополі айтівця Сергія Гріщенкова

В окупованому Севастополі ФСБ викрала 58-річного Сергія Гріщенкова. Чоловіка звинувачують у співпраці з СБУ, вже понад два місяці він перебуває в СІЗО без жодного зв’язку з родиною. Рідні припускають, що Сергія затримали через проукраїнську позицію, яка в окупованому Криму вже стала синонімом слова “злочин”. Про те, що відбувається в Криму та долю батька МІПЛ розповіла його донька Дар’я Гріщенкова.

7 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Насильницькі зникнення
З російського полону повернувся 70-річний цивільний Микола Медик з Донеччини

4 липня 2025 року в рамках домовленостей у Стамбулі відбувся черговий етап обміну полоненими між Україною та Росією. За повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в Україну повернулася група військовослужбовців ЗСУ, а також кілька цивільних, серед яких Микола Медик, пенсіонер із селища Володимирівка, що на Донеччині.

4 Липня 2025

Більше публікацій