Send Lette
Аналітика

Лікарні під прицілом. Результати звіту про знищення Росією системи охорони здоров’я України

Звіт “Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України” відтепер має україномовну версію. Це  спільне дослідження організацій eyeWitness to Atrocities, Insecurity Insight, Physicians for Human Rights (PHR), Медійної ініціативи за права людини та Українського центру охорони здоров’я (UHC). У звіті зафіксовано численні атаки російської армії на українські медичні заклади, починаючи від 24 лютого 2022 року. 

Станом на 31 грудня 2022-го дослідники зафіксували щонайменше 707 атак на систему охорони здоров’я. Особливо інтенсивними вони були в лютому та березні 2022 року. У перші два тижні вторгнення пʼять лікарень та амбулаторних закладів росіяни атакували щоденно. Удари по медичних установах із різною інтенсивністю тривали весь рік. Водночас Росія досі продовжує цей терор.

Інформація, зібрана у звіті, допомагає в адвокаційній роботі українських фахівців. Так, на засіданні 52-ї сесії Ради ООН з прав людини, що відбулася в березні цього року в Женеві, дані зі звіту озвучила його співавторка Діана Руснак, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я. У промові від імені авторів звіту вона наголосила, що кожна десята українська лікарня постраждала від цілеспрямованих і невибіркових атак, а 48 лікарень зазнали кількох ударів. У деяких випадках, як-от у Маріуполі, інфраструктура охорони здоров’я зруйнована вщент.

Крім того, за розслідування злочинів Росії проти системи охорони здоровʼя України взялись українські суди. Зокрема, 9 травня 2023 року Тростянецький районний суд виніс обвинувальний вирок двом російським військовим за те, що під час окупації Сумщини в березні минулого року ті обстріляли лікарню Тростянця з танку. Будівля зазнала значних руйнувань. Танкістів, причетними до обстрілів медичного закладу, встановили правоохоронці — це командир танка, молодший сержант Петро Смірнов, та навідник-оператор Айнур Мухаметханов. Вони отримали по 11 років ув’язнення.

Повний текст звіту “Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України” читайте за цим посиланням або у вікні нижче.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Аналітика
Сповіщають про загибель телефоном: як держоргани порушують права родин захисників

Проблеми комунікації родин військовослужбовців із державними органами та шляхи їхнього вирішення обговорили під час презентації нового аналітичного огляду Медійної ініціативи за права людини. У заході взяли участь родини військовослужбовців, правозахисники, представники Офісу Уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин та Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генштабу ЗСУ.

7 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності.

31 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Військовополонені
Три роки без сну, онкологія, відчай: родини полонених морпіхів заявляють про подвійне катування

У російському полоні досі перебуває близько 1300 морських піхотинців. Ось уже три роки їхні родини борються за повернення морпіхів додому. Та поруч із цим є ще одна виснажлива боротьба — за власне здоров'я. Цю ситуацію родини називають “подвійним катуванням”: поки морських піхотинців мордують у російському полоні, їхні рідні ніби відчувають усе це на собі.

16 Квітня 2025

Більше публікацій