Send Lette
Аналітика

Лікарні під прицілом. Результати звіту про знищення Росією системи охорони здоров’я України

Звіт “Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України” відтепер має україномовну версію. Це  спільне дослідження організацій eyeWitness to Atrocities, Insecurity Insight, Physicians for Human Rights (PHR), Медійної ініціативи за права людини та Українського центру охорони здоров’я (UHC). У звіті зафіксовано численні атаки російської армії на українські медичні заклади, починаючи від 24 лютого 2022 року. 

Станом на 31 грудня 2022-го дослідники зафіксували щонайменше 707 атак на систему охорони здоров’я. Особливо інтенсивними вони були в лютому та березні 2022 року. У перші два тижні вторгнення пʼять лікарень та амбулаторних закладів росіяни атакували щоденно. Удари по медичних установах із різною інтенсивністю тривали весь рік. Водночас Росія досі продовжує цей терор.

Інформація, зібрана у звіті, допомагає в адвокаційній роботі українських фахівців. Так, на засіданні 52-ї сесії Ради ООН з прав людини, що відбулася в березні цього року в Женеві, дані зі звіту озвучила його співавторка Діана Руснак, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я. У промові від імені авторів звіту вона наголосила, що кожна десята українська лікарня постраждала від цілеспрямованих і невибіркових атак, а 48 лікарень зазнали кількох ударів. У деяких випадках, як-от у Маріуполі, інфраструктура охорони здоров’я зруйнована вщент.

Крім того, за розслідування злочинів Росії проти системи охорони здоровʼя України взялись українські суди. Зокрема, 9 травня 2023 року Тростянецький районний суд виніс обвинувальний вирок двом російським військовим за те, що під час окупації Сумщини в березні минулого року ті обстріляли лікарню Тростянця з танку. Будівля зазнала значних руйнувань. Танкістів, причетними до обстрілів медичного закладу, встановили правоохоронці — це командир танка, молодший сержант Петро Смірнов, та навідник-оператор Айнур Мухаметханов. Вони отримали по 11 років ув’язнення.

Повний текст звіту “Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України” читайте за цим посиланням або у вікні нижче.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Аналітика
Правозахисники розробили дорожню карту для документування катувань українців як злочинів проти людяності

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Всесвітня організація проти катувань (OMCT) та її партнери – Медійна ініціатива за права людини та Центр прав людини ZMINA – документують злочини, які російські військові та інші представники російської влади вчиняють щодо цивільного населення України на окупованих територіях.

15 Липня 2025

Адвокація
ВЛК за 2 дні. Як хворі потрапляють на фронт і чим це загрожує

Після початку повномасштабного вторгнення Україна максимально спростила доступ до військово-лікарських комісій (ВЛК), щоб збільшити пропускну спроможність системи та зробити її швидшою для військовозобов'язаних. Для цього, зокрема, минулоріч запустили триетапну реформу ВЛК, запровадивши електронний документообіг. Водночас тепер швидкість впливає на якість висновків комісії, через що у військо потрапляють люди з важкими діагнозами. 

18 Червня 2025

Аналітика
Правозахисники довели, що Росія катує українських військових так само, як це робив СРСР 

Медійна ініціатива за права людини презентувала новий аналітичний звіт, який порівнює методи катувань, що їх сучасна РФ застосовує до українських військовополонених, із практиками радянської доби. Автори звіту довели не лише спадковість використання певних практик тортур, але й політичних мотивів їх застосування. 

29 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Чоловік із шизофренією мав закласти вибухівку на військовому об’єкті — його затримали і судять

Кількість судових справ проти людей, яких звинувачують у воєнних та інших злочинах, повʼязаних із війною, продовжує зростати. МІПЛ відстежує найцікавіші з них, наступного тижня — майже 80.

18 Липня 2025

Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Війна і правосуддя
Через неповагу до суду обвинуваченого в замаху на голову Харківської ОВА видалили з зали до кінця процесу

На засіданні 15 липня суд постановив видалити обвинуваченого Олександра Голуба на весь час процесу через неповагу до суду. Йому інкримінують кілька злочинів, скоєних за вказівкою ФСБ.

16 Липня 2025

Більше публікацій