У медіа

Протягом червня близько 60 медіа посилалися на Медійну ініціативу за права людини

Впродовж червня 2021 року щонайменше 61 видання посилалося на інформацію Медійної ініціативи за права людини або згадували нас у своїх матеріалах.


Топ теми

  1. У червні найбільш помітною стала новина про те, що ув’язнений за участь у бойових діях на Донбасі громадянин Чехії написав листа з вибаченнями Україні. Цю інформацію під час вебінару «Як Чехія стала чемпіоном із притягнення до відповідальності бойовиків ЛДНР? І як поширити цей досвід?», організованого МІПЛ, розповів Надзвичайний та Повноважний посол України в Чехії Євген Перебийніс. Не менш як 23 видання опублікували у себе цю новину, посилаючись на МІПЛ: «НВ», «hromadske», «Бабель», «LB.UA», «НВ», «Гордон», «Факти», «NizhynNEWS», «Word News», «Новостей.com», «Остров», «Крымские новости», «Главком», «Obozrevatel», «Грати», «Gazeta.ua», «zik», «The world news», «Info Resist», «062.ua», «FWN», «Новости Киева», «Vesti.ua» 

2. Інформацію з посиланням на МІПЛ про відкриття кримінальних проваджень в Чехії щодо участі громадян Чехії у незаконних збройних формуваннях на стороні контрольованих Росією сил на Донбасі оприлюднили не менш як 11 ЗМІ: «62. ua», «0642.ua Сайт города Луганска», «Украина.Ру», «ВОЇ. Знай правду», «Depo Донбас», «dsdnews», «CityNews», «Український тиждень», «Патріот Донбасу», «UAZMI», «Перший блогпост».

3. Інформацію про те, що представники незаконних збройних формувань утримують вагітну заручницю Оксану Паршину з посиланням на МІПЛ оприлюднили не менше восьми медіа: «Новости Донбасса», «hromadske», «Остров», «Реал», «Вчасно. Інформаційне агентство», «dsnews», «Укррудпром», «Суспільне. Новини».

4. Новину МІПЛ про те, що організатор обстрілу автобуса на волноваському блокпосту Юрій Шпаков засуджений до довічного ув’язнення опублікували щонайменше сім видань: «Info Resist», «Вчасно. Інформаційне агентство», «Остров», «Антикор», «62. ua», «Телеканал Донеччина TV», «Сайт Мариуполя 0692.com.ua».

Публікація The Telegraph

У червні провідне британське видання The Telegraph опублікувало текст про підпільну донецьку катівню «Ізоляція». У ньому описані декілька історій людей, яких там незаконно утримували та катували. У матеріалі присутні коментарі координаторки МІПЛ Тетяни Катриченко, також окремо у тексті згадують про МІПЛ як про організацію, яка працює над ідентифікацією осіб, що забезпечують діяльність «Ізоляції», з метою подальшого звернення до західних урядів для запровадження проти них санкцій — а саме заборони на отримання віз та заморожування активів.

Коментарі для ЗМІ

Протягом червня координаторки МІПЛ дали свої коментарі п’яти виданням: The Telegraph, «Zmina», «Vgolos», «DW», «Цензор.Нет».

Тексти МІПЛ у медіа

У червні Медійна ініціатива за права людини опублікувала текст “Від Мінська до Мінска. Як живуть дружини заручників ОРДЛО” для виданння LB.ua. У ньому МІПЛ розповіла про життя дружин заручників ОРДЛО.

Нагадаємо, що Медійна ініціатива за права людини працює за трьома основними напрямками: 

  1. Проблема заручників в ОРДЛО: аналіз ситуації, ведення непублічних списків утримуваних, підтримка родин заручників, привернення уваги медіа, українського уряду та міжнародної спільноти до проблеми;
  2. Міжнародна адвокація, включно із впливом на формування санкційної політики на міжнародному рівні та в Україні;
  3. Правосуддя у зв’язку зі збройним конфліктом в Україні: аналіз та привернення уваги до ключових процесів в українських судах та проблем досудового слідства щодо війни, залучення журналістів до активнішого висвітлення цієї теми.

 

 

 
0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Етнічні шведи, німці та бойки Зміївки: від радянських репресій до російської окупації

Була субота, 30 квітня. Того дня Микола Курівчак, староста села Зміївка, що на Херсонщині, збирався їхати до […]

7 Лютого 2023

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Війна і правосуддя
МІПЛ і герої розслідувань організації на заході ОБСЄ у Відні: про злочини росіян на Херсонщині та механізми вирішення гуманітарних питань

Делегації ОБСЄ від України, ЄС та США спільно з Медійною ініціативою за права людини 1 лютого провели захід у Відні, присвячений воєнним злочинам РФ під час окупації Херсонщини. На заході виступили мешканці регіону, які постраждали від дій російських окупантів

2 Лютого 2023

Більше публікацій