Send Lette
У медіа

Протягом червня близько 60 медіа посилалися на Медійну ініціативу за права людини

Впродовж червня 2021 року щонайменше 61 видання посилалося на інформацію Медійної ініціативи за права людини або згадували нас у своїх матеріалах.


Топ теми

  1. У червні найбільш помітною стала новина про те, що ув’язнений за участь у бойових діях на Донбасі громадянин Чехії написав листа з вибаченнями Україні. Цю інформацію під час вебінару «Як Чехія стала чемпіоном із притягнення до відповідальності бойовиків ЛДНР? І як поширити цей досвід?», організованого МІПЛ, розповів Надзвичайний та Повноважний посол України в Чехії Євген Перебийніс. Не менш як 23 видання опублікували у себе цю новину, посилаючись на МІПЛ: «НВ», «hromadske», «Бабель», «LB.UA», «НВ», «Гордон», «Факти», «NizhynNEWS», «Word News», «Новостей.com», «Остров», «Крымские новости», «Главком», «Obozrevatel», «Грати», «Gazeta.ua», «zik», «The world news», «Info Resist», «062.ua», «FWN», «Новости Киева», «Vesti.ua» 

2. Інформацію з посиланням на МІПЛ про відкриття кримінальних проваджень в Чехії щодо участі громадян Чехії у незаконних збройних формуваннях на стороні контрольованих Росією сил на Донбасі оприлюднили не менш як 11 ЗМІ: «62. ua», «0642.ua Сайт города Луганска», «Украина.Ру», «ВОЇ. Знай правду», «Depo Донбас», «dsdnews», «CityNews», «Український тиждень», «Патріот Донбасу», «UAZMI», «Перший блогпост».

3. Інформацію про те, що представники незаконних збройних формувань утримують вагітну заручницю Оксану Паршину з посиланням на МІПЛ оприлюднили не менше восьми медіа: «Новости Донбасса», «hromadske», «Остров», «Реал», «Вчасно. Інформаційне агентство», «dsnews», «Укррудпром», «Суспільне. Новини».

4. Новину МІПЛ про те, що організатор обстрілу автобуса на волноваському блокпосту Юрій Шпаков засуджений до довічного ув’язнення опублікували щонайменше сім видань: «Info Resist», «Вчасно. Інформаційне агентство», «Остров», «Антикор», «62. ua», «Телеканал Донеччина TV», «Сайт Мариуполя 0692.com.ua».

Публікація The Telegraph

У червні провідне британське видання The Telegraph опублікувало текст про підпільну донецьку катівню «Ізоляція». У ньому описані декілька історій людей, яких там незаконно утримували та катували. У матеріалі присутні коментарі координаторки МІПЛ Тетяни Катриченко, також окремо у тексті згадують про МІПЛ як про організацію, яка працює над ідентифікацією осіб, що забезпечують діяльність «Ізоляції», з метою подальшого звернення до західних урядів для запровадження проти них санкцій — а саме заборони на отримання віз та заморожування активів.

Коментарі для ЗМІ

Протягом червня координаторки МІПЛ дали свої коментарі п’яти виданням: The Telegraph, «Zmina», «Vgolos», «DW», «Цензор.Нет».

Тексти МІПЛ у медіа

У червні Медійна ініціатива за права людини опублікувала текст “Від Мінська до Мінска. Як живуть дружини заручників ОРДЛО” для виданння LB.ua. У ньому МІПЛ розповіла про життя дружин заручників ОРДЛО.

Нагадаємо, що Медійна ініціатива за права людини працює за трьома основними напрямками: 

  1. Проблема заручників в ОРДЛО: аналіз ситуації, ведення непублічних списків утримуваних, підтримка родин заручників, привернення уваги медіа, українського уряду та міжнародної спільноти до проблеми;
  2. Міжнародна адвокація, включно із впливом на формування санкційної політики на міжнародному рівні та в Україні;
  3. Правосуддя у зв’язку зі збройним конфліктом в Україні: аналіз та привернення уваги до ключових процесів в українських судах та проблем досудового слідства щодо війни, залучення журналістів до активнішого висвітлення цієї теми.

 

 

 




0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
У медіа
Гібридна війна на Донбасі: експерти обговорили, як Росія готувалася до повномасштабного вторгнення

Для мільйонів українців з Донецької та Луганської областей війна розпочалася десять років тому. Що пережили цивільні та військовополонені у місцях несвободи на окупованих територіях, як проводиться розслідування цих випадків, які можливості та механізми має Україна для доведення вчинення Росією злочину агресії та інших воєнних злочинів ще до початку повномасштабного вторгнення?

21 Лютого 2024

У медіа
Ольга Решетилова: “Мене засмучує нерозуміння журналістською спільнотою суті правосуддя”

Кількість справ щодо воєнних злочинів в Україні є безпрецедентним викликом для національних та міжнародних ЗМІ. Ольга Решетилова, голова МІПЛ, в інтерв'ю Інституту висвітлення війни та миру розповідає про те, що заважає журналістам якісно висвітлювати такі судові процеси і чому належне інформування про суди щодо воєнних злочинів забезпечує право суспільства на правду.

2 Листопада 2023

У медіа
Тетяна Катриченко: Червоний Хрест та інші міжнародні організації пасивні. В Росії вони могли би ходити на суди над полоненими українцями, але не роблять цього

У російському Ростові-на-Дону триває так званий суд над українськими військовополоненими, здебільшого азовцями. Їм інкримінують насильницьке захоплення влади.

2 Жовтня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Як катують у тюрмі “Ізоляція”: студент із Донецька розповів про пережите у вʼязницях так званої “ДНР”

У рідний Донецьк Даніїл Булгаков повернувся, аби доглядати хвору бабусю. Утім хлопця кинули у вʼязницю. Після звільнення він розповів МІПЛ про те, що відбувається у донецьких тюрмах, про постійні тортури і роботу так званих “адвокатів”, які працюють на “ДНР”.  

6 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Здача батька росіянам, полонені росіяни і пропаганда проти ТЦК: 88 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

6 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій