У медіа

Тетяна Катриченко: Червоний Хрест та інші міжнародні організації пасивні. В Росії вони могли би ходити на суди над полоненими українцями, але не роблять цього

У російському Ростові-на-Дону триває так званий суд над українськими військовополоненими, здебільшого азовцями. Їм інкримінують насильницьке захоплення влади. На лаві підсудних 24 українських військових, серед яких вісім жінок, які працювали кухарями в “Азові”. Росіяни хочуть засудити їх до довічного ув’язнення. 

Тетяна Катриченко, координаторка Медійної ініціативи за права людини, яка стежить за цим процесом, говорить про пасивність міжнародних організацій і тих держав, які підтримують Україну. Про це вона заявила в етері Українського радіо.

Стосовно впливу міжнародних організацій на так звані суди, які росіяни влаштовують над нашими захисниками, говорити дуже складно. З одного боку, Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) єдиний, хто під час збройного конфлікту має мандат відвідувати військовополонених по обидві сторони. Але якщо Україна допускає представників МКЧХ до місць утримання полонених громадян Російської Федерації, то РФ зазвичай не допускає.

На нашу думку, комітет недостатньо наполегливий у спробах потрапити в місця утримання. У бесідах із родичами військових і на зустрічах із громадськими організаціями представники Міжнародного комітету Червоного Хреста весь час зазначають про свою нейтральність і що вони постійно шукають можливості працювати як на окупованих територіях, так і на території РФ.

Нещодавно наша організація склала списки важкопоранених військовополонених і передала їх через європейських депутатів до МКЧХ, який напряму нас не чує. Не чує, бо весь час посилається на конфіденційність, на те, що має працювати тільки за запитами родин.

Зараз ми говоримо про масові суди, які Російська Федерація розпочала на своїй території, зокрема в ростовському суді, а також на окупованих територіях. Переважна більшість із тих, кого судять, представники полку “Азов”, 36 бригади морської піхоти, 24 бригади та інших підрозділів. На такі судові засідання могли би приходити представники міжнародних організацій, Міжнародного комітету Червоного Хреста, місії ООН з прав людини, ОБСЄ тощо. 

Більше того, на території РФ у суди могли би приходити представники дипломатичних місій іноземних держав, бо ці судові засідання відкриті. Для порівняння, судові засідання в Москві щодо цивільних громадян, яких звинувачують у тероризмі, закриті, тих, кого там судять, побачити неможливо, лише якщо в коридорі пощастить. Натомість у ростовському суді процес відкритий. Тобто міжнародні організації і дипломати могли би відвідувати його. Але тут усе залежить від бажання. Наразі ми не бачимо відповідної реакції на цю справу”.

Повний запис етеру дивіться за посиланням.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
У медіа
Ольга Решетилова: “Мене засмучує нерозуміння журналістською спільнотою суті правосуддя”

Кількість справ щодо воєнних злочинів в Україні є безпрецедентним викликом для національних та міжнародних ЗМІ. Ольга Решетилова, голова МІПЛ, в інтерв'ю Інституту висвітлення війни та миру розповідає про те, що заважає журналістам якісно висвітлювати такі судові процеси і чому належне інформування про суди щодо воєнних злочинів забезпечує право суспільства на правду.

2 Листопада 2023

Ольга Решетилова: важливо пам’ятати, що ми всі по один бік барикад, а лють спрямовувати на здобуття перемоги

Одним із найважливіших досвідів повномасштабної війни стало те, як українське громадянське суспільство вчиться взаємодіяти, а коли необхідно […]

25 Серпня 2023

У медіа
Росія побудує десятки нових в’язниць для полонених українців — Associated Press

Посилаючись на російський урядовий документ, який опинився в розпорядженні агентства, АР зазначає, що в Росії планують побудувати […]

14 Липня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
В ОБСЄ закликали повернути тіла українських підлітків Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова

У Скопʼє під час щорічної зустрічі Ради міністрів ОБСЄ голова МІПЛ Ольга Решетилова порушила питання повернення тіл убитих в окупованому Бердянську неповнолітніх Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова. Вона закликала ОБСЄ втрутитися в цю ситуацію, позаяк тіла підлітків не віддають рідним уже понад пʼять місяців.

2 Грудня 2023

Адвокація
МІПЛ отримала відзнаку захисників демократії в ОБСЄ

Під час 30-го щорічного засідання Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є представники восьми держав-учасниць, що входять до Ініціативи захисників демократії (DDI), відзначили МІПЛ за документування російських злочинів та постійну адвокаційну діяльність. Церемонія відбулася за участі представників Канади, Данії, Чорногорії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.  

1 Грудня 2023

Війна і правосуддя
Вісім судів в одному. Як під час війни працює один із найбільших судів Дніпропетровщини 

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області — другий у регіоні за навантаженням. Від Павлограда до Донецька менше 200 кілометрів, але суд жодного дня не зупиняв роботу. 21 листопада суд провів звітну пресконференцію про роботу в умовах воєнного стану. Журналістка МІПЛ побувала на ній. 

1 Грудня 2023

Більше публікацій