У медіа

Росія побудує десятки нових в’язниць для полонених українців — Associated Press

Посилаючись на російський урядовий документ, який опинився в розпорядженні агентства, АР зазначає, що в Росії планують побудувати десятки нових в’язниць. У них, як стверджується, утримуватимуть як військовополонених, так і цивільних заручників.

Наразі кількість бранців Росії, за підрахунками журналістів, складає десятки тисяч українців. Ґрунтуючись, зокрема, на створеній Медійною ініціативою за права людини інтерактивній карті місць утримань, агентство описує мережу офіційних і неофіційних в’язниць по всій Росії, а також на окупованих територіях України. За інформацією журналістів, людей там піддають катуванню, психологічному насильству і змушують до рабської праці.

Агентство пише, що поспілкувалося з десятками людей, зокрема 20 колишніми ув’язненими, а також військовополоненими, сім’ями цивільних, які перебувають у заручниках, офіцерами української розвідки. АР також проаналізувало супутникові знімки, документи, листи МКЧХ і соцмережі, з’ясувавши, що багатьох людей росіяни затримують через українську мову, залишаючи під вартою без висунення звинувачень. Інших увʼязнюють ніби як терористів, комбатантів чи осіб, які чинять опір так званій “спеціальній військовій операції”, як влада Росії називає вторгнення в Україну.

Усі колишні бранці, з якими спілкувалися журналісти АР, заявили про катування.

Вʼязнів били, аж поки не ламали їм череп або ребра, катували їх електричним струмом, душили. Багато хто бачив випадки смерті від цих катувань.

Також інформаційне агентство з’ясувало, що затриманих змушують рити окопи та ями для масових поховань. Надалі в’язні є “розмінною монетою під час обміну на російських солдатів”, хоча міжнародне гуманітарне право забороняє обмін цивільних осіб на військовополонених.

Мапу місць, де РФ утримувала або досі утримує цивільних заручників і військовополонених, яку створила Медійної ініціативи за права людини, можна подивитися тут. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Війна і правосуддя
“Чи може вона зрадити?” У справі Світлани Оголь допитали перших свідків

У Миколаєві судять Світлану Оголь. Жінку обвинувачують у тому, що вона здала окупантам колишнього атовця Сергія Кучерешка і ніби як зрадила Україну. МІПЛ побувала на судовому засіданні, де допитали перших свідків.

18 Вересня 2023

Більше публікацій