Send Lette
У медіа

Росія побудує десятки нових в’язниць для полонених українців — Associated Press

Посилаючись на російський урядовий документ, який опинився в розпорядженні агентства, АР зазначає, що в Росії планують побудувати десятки нових в’язниць. У них, як стверджується, утримуватимуть як військовополонених, так і цивільних заручників.

Наразі кількість бранців Росії, за підрахунками журналістів, складає десятки тисяч українців. Ґрунтуючись, зокрема, на створеній Медійною ініціативою за права людини інтерактивній карті місць утримань, агентство описує мережу офіційних і неофіційних в’язниць по всій Росії, а також на окупованих територіях України. За інформацією журналістів, людей там піддають катуванню, психологічному насильству і змушують до рабської праці.

Агентство пише, що поспілкувалося з десятками людей, зокрема 20 колишніми ув’язненими, а також військовополоненими, сім’ями цивільних, які перебувають у заручниках, офіцерами української розвідки. АР також проаналізувало супутникові знімки, документи, листи МКЧХ і соцмережі, з’ясувавши, що багатьох людей росіяни затримують через українську мову, залишаючи під вартою без висунення звинувачень. Інших увʼязнюють ніби як терористів, комбатантів чи осіб, які чинять опір так званій “спеціальній військовій операції”, як влада Росії називає вторгнення в Україну.

Усі колишні бранці, з якими спілкувалися журналісти АР, заявили про катування.

Вʼязнів били, аж поки не ламали їм череп або ребра, катували їх електричним струмом, душили. Багато хто бачив випадки смерті від цих катувань.

Також інформаційне агентство з’ясувало, що затриманих змушують рити окопи та ями для масових поховань. Надалі в’язні є “розмінною монетою під час обміну на російських солдатів”, хоча міжнародне гуманітарне право забороняє обмін цивільних осіб на військовополонених.

Мапу місць, де РФ утримувала або досі утримує цивільних заручників і військовополонених, яку створила Медійної ініціативи за права людини, можна подивитися тут. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
У медіа
Гібридна війна на Донбасі: експерти обговорили, як Росія готувалася до повномасштабного вторгнення

Для мільйонів українців з Донецької та Луганської областей війна розпочалася десять років тому. Що пережили цивільні та військовополонені у місцях несвободи на окупованих територіях, як проводиться розслідування цих випадків, які можливості та механізми має Україна для доведення вчинення Росією злочину агресії та інших воєнних злочинів ще до початку повномасштабного вторгнення?

21 Лютого 2024

У медіа
Ольга Решетилова: “Мене засмучує нерозуміння журналістською спільнотою суті правосуддя”

Кількість справ щодо воєнних злочинів в Україні є безпрецедентним викликом для національних та міжнародних ЗМІ. Ольга Решетилова, голова МІПЛ, в інтерв'ю Інституту висвітлення війни та миру розповідає про те, що заважає журналістам якісно висвітлювати такі судові процеси і чому належне інформування про суди щодо воєнних злочинів забезпечує право суспільства на правду.

2 Листопада 2023

У медіа
Тетяна Катриченко: Червоний Хрест та інші міжнародні організації пасивні. В Росії вони могли би ходити на суди над полоненими українцями, але не роблять цього

У російському Ростові-на-Дону триває так званий суд над українськими військовополоненими, здебільшого азовцями. Їм інкримінують насильницьке захоплення влади.

2 Жовтня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі Медведєва 14 місяців не можуть почати досліджувати докази. Чому унікальна незаочна справа проти росіянина стоїть на місці? 

Андрій Медведєв ― російський військовий, якого судять очно за воєнний злочин. Він один із небагатьох, кого можна побачити на лаві підсудних ― тож процес історичний та унікальний. Але справа в суді вже 14 місяців, а досліджувати докази все ще не почали. МІПЛ пояснює, чому так відбувається. 

17 Червня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Війна і правосуддя
Херсонський діджей-втікач, проієрей з Черкас і корегування по Миколаєву через Telegram: 56 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

15 Червня 2024

Більше публікацій