Send Lette
Cards

Сергій Хрипун

Сергій Хрипун

Дата викрадення: 24 березня 2022 року

Місце викрадення: с. Нове, Запорізька область

 

Сергія Хрипун — мешканець міста Оріхів Запорізької області. До повномасштабної війни чоловік працював охоронцем на агрофірмі в селі Нове, що за пів години їзди від його дому. 22 лютого 2022 року Сергій поїхав туди на тижневу зміну, та вже за два дні село опинилося в окупації. На агрофірму, де працював Хрипун, зайшли російські війська, влаштували там штаб, польову кухню і госпіталь. Крім того, на підприємстві ховали розбиту техніку.

Сергій хотів виїхати на підконтрольну Україні територію, але не мав документів. Без паспорта росіяни його не пропускали. Тож Хрипун разом із двома колегами залишився на підприємстві.

Чоловік весь час був на зв’язку з рідними, телефонував їм. 24 березня донька Юлія отримала від батька звістку. Він повідомив, що ворожі солдати поїхали, та за кілька годин зателефонував знов. Сказав, що до нього на роботу приїхали два російські КамАЗи і припустив, що військові РФ хочуть забрати припаси і техніку.

Після цього зв’язок із Сергієм Хрипуном зник. Два дні рідні намагалися з’ясувати, що з ним сталося. Врешті керівництво підприємства повідомило, що Хрипуна і двох інших робітників схопили окупанти. Камери відеоспостереження зафіксували, як військові обшукали територію фірми, поклали трьох чоловіків обличчям у землю, а згодом посадили їх у машини та вивезли в невідомому напрямку.

Що було далі, Юлія знає приблизно — з розповідей інших українських бранців, яким вдалося повернутися додому. За їхніми словами, спершу росіяни утримували бранців у Токмаку, а потім — у Мелітополі. Там, за словами звільнених полонених, були жахливі умови, в’язнів били та морили голодом. Далі їх переправили у колонію в Оленівці, що на Донеччині, а звідти вивезли у Росію в Курськ.

Як дізналася Юлія, її батька катували, чоловікові зламали ребра. Медичної допомоги йому не надавали.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Чонгар, Крим, колаборанти, суд і підкуп: як із російської вʼязниці врятували родину херсонців

Рік родина Барчуків із Херсону провела у російському полоні. Першим окупанти затримали Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника […]

29 Квітня 2024

Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Коригування дронів по Сумах, воєнні злочини та Паша “Мерседес”: 44 справи щодо війни за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Квітня 2024

Більше публікацій