Квазіправова система

Справи «голови Воєнного суду ДНР» та ймовірного учасника подій «російської весни» у Харкові — суди щодо війни цього тижня

18 червня о 9:30 у  Павлоградському міськрайонному суді Дніпропетровської області заплановане засідання у справі Мігди В’ячеслава Павловича.

Його обвинувачують у створенні терористичної групи чи терористичної організації, а конкретніше —   у тому, що він 17 березня 2016 року обійняв посаду судді Воєнно-польового суду «ДНР», брав участь у засіданні «Воєнно-польового суду «ДНР» у якості судді при розгляді “кримінальних справ” відносно військовослужбовців ЗС України.

У відкритому доступі знаходиться «указ» про призначення його на цю так звану посаду. Також у вільному доступі є інформація, що у лютому 2019 Мігду обрали «секретарем Тимчасової кваліфікаційної колегії суддів «ДНР»», у квітні 2019 року —  «головою Воєнного суду ДНР».

Військово-польові суди у ОРДЛО розглядають справи, кваліфіковані квазідержавним утворенням як непокора наказу командира, вбивство, держзрада, шпигунство, диверсія, умисне знищення майна, мародерство, розбій, грабіж, розкрадання і пошкодження військового майна, ухилення від військової служби або дезертирство. Також такі суди вважають, що мають право виносити вироки про смертну кару.  Управління верховного комісара ООН з прав людини висловлювало стурбованість такою ситуацією у своїй доповіді.

На території України Мігда оголошений у розшук. Оскільки на засідання по своїй справі він не з’являється, суд декілька разів давав дозвіл на примусовий привід Мігди.

17 червня о 10:00 у Харківському апеляційному суді заплановане засідання у справі про один із епізодів «російської весни» у Харкові. Обвинувачений —  Нестерук Ігор Костянтинович. Справа цікава тим, що попередні засідання по справі відбувалися регулярно та за участю обвинуваченого, що стається далеко не завжди у складних справах, пов’язаних зі збройним конфліктом.

Нестеруку інкримінували участь у масових заворушеннях. За версією обвинувачення, 1 березня 2014 року Нестерук брав активну участь у протиправних діях, які були направлені на знищення майна та захоплення будівлі Харківської обласної державної адміністрації. Під час цього він був одягнений у білу футболку з написом «Росія» і гербом РФ.

Нагадаємо, що 1 березня 2014 року у Харкові з ініціативи мера Геннадія Кернеса на площі Свободи було проведено «мирний мітинг патріотично налаштованих харків’ян» «За Харьков». Перед людьми з російськими прапорами виступали сам мер Геннадій Кернес та колишній голова Харківської ОДА Михайло Добкін.
По закінченні мітингу між учасниками заходу та активістами харківського Євромайдану сталася сутичка. Антимайданівці взяли будівлю ОДА штурмом, вигнали звідти євромайданівців, побили їх та влаштували «коридор ганьби».

Обвинувачення представило декілька відео доказів причетності Нестерука до злочину. Експерти Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз встановили, що на всіх відео одна і так ж особа. Однак, сторона захисту представила висновок судової фотопортретної експертизи, проведеної експертом Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз, у якому зазначено, що відео не придатні для ідентифікації особи за ознаками зовнішності.

Водночас, Нестерук на суді своєї провини не визнав та стверджував, що у цей час святкував масляницю разом із друзями та дружиною. Свідки підтверджували ці слова у суді.

Також суду давали покази свідки, які стверджували, що бачили саме Нестерука під час захоплення ХОДА сепаратистами.

У своєму вироку суд першої інстанції визнав Нестерука невинним та зняв із нього обвинувачення. Наразі в апеляційному суді триває розгляд апеляційної скарги прокурора.

Також заплановані засідання у справах, про які ми вже писали:

  • Справа вбитого полковника контррозвідки СБУ Олександра Хараберюша. Приморський районний суд міста Маріуполь, 14 червня, 10:30.
  • Обвинувачений Піндюрін Дмитро Володимирович. Лисичанський міський суд, 15 червня, 11:00.
  • Обвинувачений Козіцин Микола Іванович. Лисичанський міський суд, 16 червня, 11:00.
  • Обвинувачений Шайтанов Валерій Альбертович. Голосіївський районний суд, 17 червня, 12:30.

 

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *