Send Lette
Квазіправова система

ТЕРМІНОВО: Росія обвинувачує українських дітей у диверсії — їм загрожує від 10 до 20 років ув’язнення

24 травня 2023 року двоє підлітків, Тігран Оганнісян та Микита Ханганов, обидва 2006 року народження, у тимчасово окупованому місті Бердянськ Запорізької області отримали обвинувачення від Слідчого комітету РФ у нібито підготовці диверсії на залізниці. Обвинуваченню передували кілька місяців знущань над дітьми та їхніми сім’ями, затримання та катування. Дітям призначили місцевих адвокатів, один із яких пропонує самообмовити себе.

Із 30 вересня 2022 року Тігран і Микита піддавалися переслідуванням з боку російських правоохоронних органів. Тоді Тігран був викрадений зі свого будинку, де живе з бабусею. Впродовж пʼяти днів рідним нічого не було відомо про місце перебування дитини. В цей же час Тіграна жорстоко допитували “слідчі органи” із застосуванням побоїв та катування електричним струмом. Слідчі вимагали від хлопця зізнатися у підготовці диверсії на “Мелітопольській залізниці”, яка нібито мала перешкодити підрозділам Збройних сил РФ отримувати постачання, необхідне для ведення бойових дій в Україні. За пʼять діб, після розголосу у медіа про зникнення дитини, Тіграна відпустили за умови, що він щодня з’являтиметься до місцевих “правоохоронних органів”. Микиті Ханганову тоді дивом вдалося уникнути арешту, проте згодом його так само зобов’язали щоденно з’являтися до слідчих та брати участь у так званих слідчих діях — допитах, слідчих експериментах тощо. 

Спроба батьків Тіграна повернутися по нього з Німеччини та вивезти хлопця з окупованої території не вдалася — всю сім’ю було заарештовано у Таганрозі (Російська Федерація).

Медійна ініціатива за права людини тривалий час не надавала розголосу цій ситуації, сподіваючись, що ці “слідчі дії” окупаційної влади є черговим актом залякування цивільного населення на окупованих територіях України та вона не вдасться до реального суду над дітьми. Проте 24 травня обом підліткам було оголошено обвинувачення за статтею 281 кримінального кодексу РФ, що передбачає від 10 до 20 років ув’язнення. Можемо припустити, що найближчим часом дітям загрожує арешт та показове судилище, що його планує влаштувати відкомандирована до Бердянська російська влада. 

В обвинуваченні слідчий зазначає, що на початку вересня 2022 року хлопці вступили у змову для надання підтримки Збройним силам України.

Слідчий стверджує, що хлопці спільно пошкодили залізничні колії, аби не дозволити російським збройним силам отримати матеріальне забезпечення.

Російські слідчі поспішають передати справу до суду. Фактично хлопці залишились сам на сам із російською репресивною машиною, адже призначені слідчим адвокати не здійснюють захист, що не дивно, зважаючи на атмосферу страху, яка панує на окупованих Росією територіях України.

Медійна ініціатива за права людини закликає міжнародну спільноту вжити всіх можливих публічних та непублічних заходів, щоб якнайшвидше звільнити Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова від переслідувань російської влади і забезпечити їм безперешкодний виїзд на підконтрольну уряду України територію або до третіх країн.

Всі причетні до переслідувань Оганнісяна та Ханганова, включно з керівництвом Слідчого комітету РФ та вищим військово-політичним керівництвом Росії, мають бути притягнені до кримінальної відповідальності, а також піддані жорстким санкціям у всіх країнах цивілізованого світу, для яких верховенство права і права людини є пріоритетом.

Ми, Медійна ініціатива за права людини та батьки дітей, над якими знущається російська влада, просимо про максимальний розголос цієї ситуації та постійну увагу міжнародної спільноти до неї до того моменту, поки 16-річні Тігран та Микита не будуть у безпеці.

1 Коментар
  • !!!!!!
    Двом 16-річним хлопцям з Бердянська рашистська влада оголосила обвинувачення, що передбачає від 10 до 20 років ув’язнення. Обвинуваченню передували кілька місяців знущань та катувань струмом 😱

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Квазіправова система
“Накинули мішок на голову й повезли”. Як росіяни викрали та за що “судять” експоліцейського Олексія Кириченка із Запорізької області

Михайлівка — селище неподалік Запоріжжя. Росіяни окупували його в перші ж дні повномасштабного вторгнення в Україну. Як і в інших захоплених населених пунктах, вони почали незаконно обшукувати оселі і викрадати цивільних: декого згодом повертали додому, а дехто й досі перебуває в заручниках у росіян.

21 Березня 2024

Квазіправова система
Тероризм і спроба підпалити людину: що росіяни інкримінують Костянтину Зіновкіну з Мелітополя та де його утримують

Мелітополь росіяни окупували в перші дні повномасштабного вторгнення. Відразу ж захопили адмінбудівлі, почали викрадати місцевих жителів. Не оминули вони й Костянтина Зіновкіна, який залишився в Мелітополі, аби доглядати маму і бабусю.

12 Лютого 2024

Квазіправова система
Без медичної допомоги: як Росія вбиває українських бранців

Двоє кримських політв’язнів — Джеміль Гафаров і Костянтин Ширінг — померли в російській неволі у лютому цього року. Це сталося через те, що російська влада не надала їм необхідної медичної допомоги. Наразі громадським організаціям відомо про щонайменше 180 кримських політв’язнів, серед яких кілька десятків мають хронічні захворювання чи інвалідність. Про це заявляє Центр прав людини ZMINA, який опублікував список політв’язнів, що потребують негайної медичної допомоги. У списку — 21 ім’я.

15 Серпня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Адвокація
У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

23 Квітня 2024

Більше публікацій