У медіа

Вбивство полонених є воєнним злочином без строку давності — експерти МІПЛ коментують розстріл росіянами українського військовослужбовця

Андрій Яковлєв, юрист і експерт МІПЛ, та Марія Климик, журналістка-розслідувачка МІПЛ, дали коментарі виданню “Фокус” стосовно страти росіянами неозброєного українського військовослужбовця. Відео цього розстрілу росіяни нещодавно виклали в мережу.

Андрій Яковлєв наголошує, що убивство військовополоненого — це воєнний злочин, зокрема і вбивство того, хто здався без умов, склавши зброю, і, відповідно, не становить небезпеки для ворога. “Чому ми думаємо, що сталося саме вбивство військовополоненого? Тому що, очевидно, він був під владою ворога. А воєнний злочин не має строків давності. Не важливо, коли буде встановлено особу, яка його скоїла, — через місяць чи роки, вона зазнає покарання.

В українському Кримінальному кодексі передбачено кримінальну відповідальність за порушення законів і звичаїв війни. Зокрема, йдеться про статтю 438. У ній згадується про “серйозні порушення законів і звичаїв, що застосовуються в міжнародних конфліктах”, серед яких “убивство чи поранення комбатанта, який, склавши зброю або не маючи більше засобів захисту, беззастережно здався”. Термін покарання за такий злочин — від 10 років позбавлення волі до довічного ув’язнення”.

Марія Климик зазначає, що після 24 лютого 2022 року українські військові тисячами потрапляють у полон росіян. “Нам відомі випадки смерті в полоні, — говорить Марія. — Більшість із них відбуваються через жахливі умови утримання. Колишні полонені, звільнені в межах обмінів, згадують, що вони чули або стали свідками самогубств через сильні знущання та зґвалтування. Йдеться про молодих людей, які не витримують жорстокості. Також відомі випадки, коли військові не витримують фізично: їх б’ють, не дають достатнього харчування та води — у них зупиняється серце”.

Читайте матеріал на сайті видання “Фокус”

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
У медіа
Воєнний злочин може бути ексцесом виконавця. Злочини проти людяності і геноцид — це вже планування

В інтерв’ю Громадському радіо Андрій Яковлєв, юрист і експерт МІПЛ, пояснює, що означає ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна і чому суд зачепився за депортацію дітей, а не за інші злочини Російської Федерації в Україні.

24 Березня 2023

У медіа
Підтримка Сполученими Штатами українського громадянського суспільства допоможе в боротьбі з Росією

Права кожного в Україні, включно з військовими, повинні поважатися. Україна заявила світові, що бореться за суспільство, засноване на правах, і тепер вона мусить дотримуватися цього й у своїх Збройних силах. Ось кілька рекомендацій, які можуть допомогти створити кращу підтримку громадянського суспільства України.

22 Лютого 2023

У медіа
Військовим потрібен омбудсмен, а цивільних заручників необхідно визволяти з Росії

“Медійна ініціатива за права людини шукає заручників і намагається домогтися їх звільнення, — пише Браян Дулі, ірландський […]

18 Січня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
“Замкнене коло”: де Росія утримує оборонця Херсона Андрія Горшкова

Рік тому, 30 березня 2022 року, російські військові викрали херсонця Андрія Горшкова з його власного будинку. Його звинуватили у підготовці нападу на колишню прокурорку Криму Наталію Поклонську, яка тоді приїздила в Херсон.

Вчора

Лише в Димері і Козаровичах росіяни викрали понад 100 людей — дружина цивільного заручника з Київщини

У березні минулого року в Димері на Київщині росіяни викрали 34-річного Василя Волохіна. На момент затримання його […]

30 Березня 2023

Насильницькі зникнення
Домовленості щодо цивільних не працюють. Представник Омбудсмена зустрівся з рідними українських заручників

Голова української розвідки Кирило Буданов заявляє, що майже 40% тих, хто перебуває в російському полоні — цивільні. МІПЛ відомо про понад 900 викрадених росіянами цивільних. Їх утримують у тюрмах РФ та на окупованих територіях України. Утім реальна цифра — значно більша.

28 Березня 2023

Більше публікацій