Send Lette
У медіа

Вбивство полонених є воєнним злочином без строку давності — експерти МІПЛ коментують розстріл росіянами українського військовослужбовця

Андрій Яковлєв, юрист і експерт МІПЛ, та Марія Климик, журналістка-розслідувачка МІПЛ, дали коментарі виданню “Фокус” стосовно страти росіянами неозброєного українського військовослужбовця. Відео цього розстрілу росіяни нещодавно виклали в мережу.

Андрій Яковлєв наголошує, що убивство військовополоненого — це воєнний злочин, зокрема і вбивство того, хто здався без умов, склавши зброю, і, відповідно, не становить небезпеки для ворога. “Чому ми думаємо, що сталося саме вбивство військовополоненого? Тому що, очевидно, він був під владою ворога. А воєнний злочин не має строків давності. Не важливо, коли буде встановлено особу, яка його скоїла, — через місяць чи роки, вона зазнає покарання.

В українському Кримінальному кодексі передбачено кримінальну відповідальність за порушення законів і звичаїв війни. Зокрема, йдеться про статтю 438. У ній згадується про “серйозні порушення законів і звичаїв, що застосовуються в міжнародних конфліктах”, серед яких “убивство чи поранення комбатанта, який, склавши зброю або не маючи більше засобів захисту, беззастережно здався”. Термін покарання за такий злочин — від 10 років позбавлення волі до довічного ув’язнення”.

Марія Климик зазначає, що після 24 лютого 2022 року українські військові тисячами потрапляють у полон росіян. “Нам відомі випадки смерті в полоні, — говорить Марія. — Більшість із них відбуваються через жахливі умови утримання. Колишні полонені, звільнені в межах обмінів, згадують, що вони чули або стали свідками самогубств через сильні знущання та зґвалтування. Йдеться про молодих людей, які не витримують жорстокості. Також відомі випадки, коли військові не витримують фізично: їх б’ють, не дають достатнього харчування та води — у них зупиняється серце”.

Читайте матеріал на сайті видання “Фокус”

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
У медіа
Гібридна війна на Донбасі: експерти обговорили, як Росія готувалася до повномасштабного вторгнення

Для мільйонів українців з Донецької та Луганської областей війна розпочалася десять років тому. Що пережили цивільні та військовополонені у місцях несвободи на окупованих територіях, як проводиться розслідування цих випадків, які можливості та механізми має Україна для доведення вчинення Росією злочину агресії та інших воєнних злочинів ще до початку повномасштабного вторгнення?

21 Лютого 2024

У медіа
Ольга Решетилова: “Мене засмучує нерозуміння журналістською спільнотою суті правосуддя”

Кількість справ щодо воєнних злочинів в Україні є безпрецедентним викликом для національних та міжнародних ЗМІ. Ольга Решетилова, голова МІПЛ, в інтерв'ю Інституту висвітлення війни та миру розповідає про те, що заважає журналістам якісно висвітлювати такі судові процеси і чому належне інформування про суди щодо воєнних злочинів забезпечує право суспільства на правду.

2 Листопада 2023

У медіа
Тетяна Катриченко: Червоний Хрест та інші міжнародні організації пасивні. В Росії вони могли би ходити на суди над полоненими українцями, але не роблять цього

У російському Ростові-на-Дону триває так званий суд над українськими військовополоненими, здебільшого азовцями. Їм інкримінують насильницьке захоплення влади.

2 Жовтня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Росіяни етапували у Владімірський централ херсонця Павла Запорожця, засудженого за “міжнародний тероризм”

У Росії почали виконувати вирок колишньому українському правоохоронцю Павлу Запорожцю. Чоловіка викрали в Україні, депортували, звинуватили в “міжнародному тероризмі” й уже понад два роки утримують у неволі. Аби заплутати сліди Запорожця, його весь час переміщують із одного місця утримання в інше. У жовтні чоловіка помістили у Владімірський централ, де утримують особливо небезпечних злочинців.

21 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Контррозвідник ЗСУ, допомога російському генштабу та воєнні злочини: 78 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

20 Жовтня 2024

Військовополонені
У російському полоні азовець Сергій Тарасюк заразився туберкульозом: його стан критичний

Завдяки випадковій фотографії у соцмережах дружина Сергія Тарасюка дізналася страшну правду про полон чоловіка. Більше двох років його утримують у нелюдських умовах. Стан здоров’я 58-річного азовця критичний. За останньою інформацією, Тарасюк перебуває у СІЗО № 2 міста Камишин Волгоградської області.

18 Жовтня 2024

Більше публікацій