Send Lette
Cards

Віталій Профатилов

Віталій Профатилов

Дата зникнення: 12 квітня 2022 року

Місце зникнення: м. Маріуполь, Донецька область

 

55-річний Віталій Профатилов працював водієм шкільного автобуса у місті Новий Буг на Миколаївщині, що на півдні України. Після початку російського вторгнення Віталій став одним із кермувальників, які погодилися перевозити мобілізованих військових — Росія вторглась в Україну, почала окупувати території. Спершу чоловікові повідомили, що доставить армійців до Миколаєва. Але потрапити у місто було неможливо через бої, тож автобуси скерували до Маріуполя, міста на березі Азовського моря, нині контрольованого РФ. Там цивільні водії одразу опинились в оточенні росіян: вибратися із міста вони уже не змогли.

За словами дружини Віталія Ольги Профатилової, четверо кермувальників переховувались від російських бомбардувань на Заводі імені Ілліча. Навіть попри обстріли Віталій намагався телефонувати рідним із заблокованого міста. Профатилов перестав виходити на зв’язок 4 квітня 2022 року. А вже за два тижні дружина знайшла відео із Віталієм — він був серед бранців Оленівської колонії на Донеччині. “Їх тисячі, вони у дворі колонії стояли, і в перших рядах я побачила свого чоловіка. Я його впізнала по одягу. Він дуже змінився. Не всі родичі і впізнали його”, — пригадує Ольга. Оленівка — стала одним з місць утримання багатьох українських військовополонених та цивільних. Звідти більшість перевозили до РФ.

За неофіційною інформацією, й Віталія вивезли до Росії, він начебто перебував у Курській колонії №1. А нещодавно рідні отримали інформацію, що Профатилова разом із іншими водіями можуть утримувати у Мордовії.

У Віталія ще до повномасштабного вторгнення були великі проблеми із печінкою та серцем. Чоловік переніс інфаркт. Крім того має подагру стопи, хворобу Меньєра та не чує на одне вухо. Раніше він щомісяця проходив спеціальне лікування. У якому стані Віталій зараз та чи отримує бодай якусь допомогу у російських застінках, його сім’я не знає.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій