У медіа

Воєнний злочин може бути ексцесом виконавця. Злочини проти людяності і геноцид — це вже планування

В інтерв’ю Громадському радіо Андрій Яковлєв, юрист і експерт МІПЛ, пояснює, що означає ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна і чому суд зачепився за депортацію дітей, а не за інші злочини Російської Федерації в Україні.

Експерт наголошує, що злочини проти людяності й геноцид передбачають, що вони цілеспрямовані і широкомасштабні, що вони планувалися якоюсь людиною або групою людей. Тобто воєнний злочин — це може бути ексцес виконавця, а планування — це вже інше. 

“Ми питаємо: яким чином велику кількість українців забирають, переміщують кудись, розміщують у тюрмах, звільняючи для цього місця в колоніях? Як можна це зробити, не плануючи цю діяльність? Тому ми хочемо довести, що ця діяльність планується, адже тут є системність”.

Яковлєв зазначає, що ознаки цієї системності можна побачити у справах, які стосуються депортацій Росією дітей з окупованих нею територій: “Спочатку руйнують місто Маріуполь. Після цього виникають жертви, зокрема діти. Росіяни забирають дітей і всиновлюють їх, коли в них є живі батьки. Як можна це зробити не централізовано? Це і є та широкомасштабність і системність. Тобто це не просто росіяни під час бойових дій помиляються, а це саме цілеспрямовані та широкомасштабні акції. Під час доведення цього ми й виходимо на цивільних осіб, таких як Путін та нижчі щаблі влади, чиїми руками ці злочини вчиняються”.

Повне інтерв’ю — на сайті Громадського радіо.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
У медіа
Вбивство полонених є воєнним злочином без строку давності — експерти МІПЛ коментують розстріл росіянами українського військовослужбовця

Андрій Яковлєв наголошує, що убивство військовополоненого — це воєнний злочин, зокрема і вбивство того, хто здався без умов, склавши зброю, і, відповідно, не становить небезпеки для ворога.

9 Березня 2023

У медіа
Підтримка Сполученими Штатами українського громадянського суспільства допоможе в боротьбі з Росією

Права кожного в Україні, включно з військовими, повинні поважатися. Україна заявила світові, що бореться за суспільство, засноване на правах, і тепер вона мусить дотримуватися цього й у своїх Збройних силах. Ось кілька рекомендацій, які можуть допомогти створити кращу підтримку громадянського суспільства України.

22 Лютого 2023

У медіа
Військовим потрібен омбудсмен, а цивільних заручників необхідно визволяти з Росії

“Медійна ініціатива за права людини шукає заручників і намагається домогтися їх звільнення, — пише Браян Дулі, ірландський […]

18 Січня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
“У розумінні військових Каховська ГЕС чи ЗАЕС не мають захисту, адже під час війни міжнародне законодавство безсенсове, це просто шматки паперу”, — Ґлен Ґрант

Руйнування Каховської ГЕС продемонструвало, що міжнародне право, яке прямо захищає небезпечні обʼєкти цивільної інфраструктури від атак військових, неефективне. МІПЛ спробувала розібратися, чому так відбувається, які інші обʼєкти перебувають у небезпеці і чи може міжнародна спільнота їх захистити.

7 Червня 2023

Військовополонені
Тульська колонія суворого режиму: полонених українців етапують все далі від кордону

Територія колонії у Донському — це головна двоповерхова будівля з камерами-двориками для прогулянок. Уздовж коридору — камери. У камерах — нари, стіл, дві лавки, туалет, умивальник, шафа для засобів гігієни. Камери розраховані на 10-24 особи, видно, що пропускна спроможність збільшена вже після початку великої війни.

6 Червня 2023

Інші воєнні злочини
“Українські діти перебувають в заручниках у росіян. До них застосовують тортури”, — Анастасія Пантелєєва

Двох підлітків із окупованого Бердянська — Тіграна Оганнісяна і його друга Микиту Ханганова — росіяни утримують, як […]

2 Червня 2023

Більше публікацій