Send Lette
Адвокація

Росія ігнорує закиди ООН щодо катувань українських цивільних та військовополонених

Спецдоповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс заявляє, що Російська Федерація ігнорує документ, у якому зафіксовано факти катувань українців російськими військовими. Про це Едвардс повідомила на своїй сторінці в Twitter:

“Немає відповіді на мого листа, підписаного експертами ООН з питань свавільного утримання, примусових зникнень, позасудових страт, та використання найманців. В листі викладений перелік звинувачення у тортурах”.

Едвардс також опублікувала саму доповідь, в якій викладено факти катувань та іншого жорстокого, нелюдського або ганебного поводження, яке вчиняють російські війська щодо українських мирних жителів та військовополонених. Велика частина цієї спецдоповіді ґрунтується на матеріалах, які зібрали Медійна ініціатива за права людини, Центр прав людини ZMINA та Всесвітня організація проти тортур (ОМСТ).

У документі, зокрема, детально описані чотири випадки знущань над цивільними українцями: Михайлом Чендієм, Анатолієм Гарахатим, Олександром Харлацем та Анатолія Тутовим. Також відображено схеми, за якими російські військові діють найчастіше, перелічено, кого саме вони затримують, де утримують бранців і які тортури до них застосовують. Спецдоповідачка ООН звертає увагу на відсутність адекватної медичної допомоги жертвам катувань, випадки позасудових і вибіркових страт, а також смерті українців унаслідок катувань у Харківській, Херсонській, Запорізькій та Донецькій областях. 

Зазначимо, що Еліс Джил Едвардс — одна з небагатьох високопосадовців ООН, яка чітко й відкрито заявляє про ігнорування Росією норм міжнародного гуманітарного права щодо безумовної заборони катувань.

МІПЛ публікує текст доповіді.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
38 тисяч зниклих українців: як знайти та ідентифікувати людей

Понад пів сотні дипломатів взяли участь у спеціальному заході ОБСЄ, де Медійна ініціатива за права людини вперше з початку війни Росії проти України порушила проблему зниклих безвісти українців. Крім МІПЛ і делегацій країн-учасниць ОБСЄ, в дискусії взяли участь рідні зниклих безвісти, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти.

16 Травня 2024

Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
СБУ, чат-боти і TikTok: 53 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

17 Травня 2024

Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Більше публікацій