Send Lette
Квазіправова система

ТЕРМІНОВО: Росія обвинувачує українських дітей у диверсії — їм загрожує від 10 до 20 років ув’язнення

24 травня 2023 року двоє підлітків, Тігран Оганнісян та Микита Ханганов, обидва 2006 року народження, у тимчасово окупованому місті Бердянськ Запорізької області отримали обвинувачення від Слідчого комітету РФ у нібито підготовці диверсії на залізниці. Обвинуваченню передували кілька місяців знущань над дітьми та їхніми сім’ями, затримання та катування. Дітям призначили місцевих адвокатів, один із яких пропонує самообмовити себе.

Із 30 вересня 2022 року Тігран і Микита піддавалися переслідуванням з боку російських правоохоронних органів. Тоді Тігран був викрадений зі свого будинку, де живе з бабусею. Впродовж пʼяти днів рідним нічого не було відомо про місце перебування дитини. В цей же час Тіграна жорстоко допитували “слідчі органи” із застосуванням побоїв та катування електричним струмом. Слідчі вимагали від хлопця зізнатися у підготовці диверсії на “Мелітопольській залізниці”, яка нібито мала перешкодити підрозділам Збройних сил РФ отримувати постачання, необхідне для ведення бойових дій в Україні. За пʼять діб, після розголосу у медіа про зникнення дитини, Тіграна відпустили за умови, що він щодня з’являтиметься до місцевих “правоохоронних органів”. Микиті Ханганову тоді дивом вдалося уникнути арешту, проте згодом його так само зобов’язали щоденно з’являтися до слідчих та брати участь у так званих слідчих діях — допитах, слідчих експериментах тощо. 

Спроба батьків Тіграна повернутися по нього з Німеччини та вивезти хлопця з окупованої території не вдалася — всю сім’ю було заарештовано у Таганрозі (Російська Федерація).

Медійна ініціатива за права людини тривалий час не надавала розголосу цій ситуації, сподіваючись, що ці “слідчі дії” окупаційної влади є черговим актом залякування цивільного населення на окупованих територіях України та вона не вдасться до реального суду над дітьми. Проте 24 травня обом підліткам було оголошено обвинувачення за статтею 281 кримінального кодексу РФ, що передбачає від 10 до 20 років ув’язнення. Можемо припустити, що найближчим часом дітям загрожує арешт та показове судилище, що його планує влаштувати відкомандирована до Бердянська російська влада. 

В обвинуваченні слідчий зазначає, що на початку вересня 2022 року хлопці вступили у змову для надання підтримки Збройним силам України.

Слідчий стверджує, що хлопці спільно пошкодили залізничні колії, аби не дозволити російським збройним силам отримати матеріальне забезпечення.

Російські слідчі поспішають передати справу до суду. Фактично хлопці залишились сам на сам із російською репресивною машиною, адже призначені слідчим адвокати не здійснюють захист, що не дивно, зважаючи на атмосферу страху, яка панує на окупованих Росією територіях України.

Медійна ініціатива за права людини закликає міжнародну спільноту вжити всіх можливих публічних та непублічних заходів, щоб якнайшвидше звільнити Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова від переслідувань російської влади і забезпечити їм безперешкодний виїзд на підконтрольну уряду України територію або до третіх країн.

Всі причетні до переслідувань Оганнісяна та Ханганова, включно з керівництвом Слідчого комітету РФ та вищим військово-політичним керівництвом Росії, мають бути притягнені до кримінальної відповідальності, а також піддані жорстким санкціям у всіх країнах цивілізованого світу, для яких верховенство права і права людини є пріоритетом.

Ми, Медійна ініціатива за права людини та батьки дітей, над якими знущається російська влада, просимо про максимальний розголос цієї ситуації та постійну увагу міжнародної спільноти до неї до того моменту, поки 16-річні Тігран та Микита не будуть у безпеці.

1 Коментар
  • !!!!!!
    Двом 16-річним хлопцям з Бердянська рашистська влада оголосила обвинувачення, що передбачає від 10 до 20 років ув’язнення. Обвинуваченню передували кілька місяців знущань та катувань струмом 😱

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Квазіправова система
Росіяни засудили до 6,5 років вʼязниці херсонського залізничника Олександра Керекешу

Керівника Херсонської дистанції колії № 15 Одеської залізниці звинуватили у диверсії. Перший рік він проведе у вʼязниці, решту 5,5 — у колонії суворого режиму. 

4 Липня 2024

Війна і правосуддя
Засуджені за вбивство “Мотороли”: що відомо про українців, яких Росія звинуватила у підриві командира батальйону проросійських сепаратистів

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону виніс вирок чотирьом українцям, яких звинувачують у замаху на так званого главу “ДНР” Олександра Захарченка та вбивстві командира батальйону проросійських сепаратистів Арсена Павлова, відомого за позивним “Моторола”.

19 Червня 2024

Квазіправова система
“Накинули мішок на голову й повезли”. Як росіяни викрали та за що “судять” експоліцейського Олексія Кириченка із Запорізької області

Михайлівка — селище неподалік Запоріжжя. Росіяни окупували його в перші ж дні повномасштабного вторгнення в Україну. Як і в інших захоплених населених пунктах, вони почали незаконно обшукувати оселі і викрадати цивільних: декого згодом повертали додому, а дехто й досі перебуває в заручниках у росіян.

21 Березня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

29 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Telegram-канал про ТЦК на замовлення росіян, власник “Мотор Січ” і продаж посади для благодійного фонду “ЛНР”: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

29 Листопада 2024

Війна і правосуддя
У Черкасах судять митрополита УПЦ МП за розпалювання релігійної ворожнечі — репортаж із засідання

У Черкасах судять Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита Черкаського і Канівського, керівника Черкаської єпархії Української православної церкви, що перебуває в єдності з Московським патріархатом. Його звинувачують у розпалюванні релігійної ворожнечі, образі почуттів вірян через їхні релігійні переконання, а також у виправдовуванні збройної агресії Росії.

29 Листопада 2024

Більше публікацій