Send Lette
Інші воєнні злочини

“Гаряча точка світу” на мапі катувань: Спеціальна доповідачка ООН Еліс Джил Едвардс зустрілась з українськими правозахисниками в Києві

У п’ятницю у рамках свого візиту до України офіс МІПЛ відвідала Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс. МІПЛ разом з партнерами з Центру прав людини “Зміна” представили свої дослідження масштабних практик катувань захоплених російськими військами цивільних заручників, задокументовані факти жорстокого поводження та нелюдських умов утримання.

Спілкування довелося перервати у зв’язку з оголошенням повітрятної тривоги в Києві. Тому колишня заручниця з Херсону Ольга Черняк свою страшну історію про знущання над нею та її родиною розповідала Спецдоповідачці вже в укритті. 

“Моє завдання – розповідати світові про те, що катування досі відбуваються. Зараз території України – це гаряча точка на мапі катувань. І саме тому я тут зараз, у такі не прості для вас часи”, – сказала пані Едвардс. 

Зустріч зі Спеціальною доповідачкою ООН Еліс Джил Едвардс в офісі МІПЛ проходила в укритті через повітряну тривогу

У своїй останній доповіді Спецдововідачка зазначала, що Росія ігнорує всі її звернення і листи. До слова, до цієї доповіді включено чимало фактів із подання, яке МІПЛ та Зміна готували спільно з нашими постійними партнерами – Всесвітньою організацією проти катувань (ОМСТ). 

Еліс Джил Едвардс зазначила, що вона дуже зацікавлена почути думки представників громадянського суспільства про те, як діяти далі в умовах, коли неможливо добитися реакції Росії на заклики ООН припинити практики тортур і знущання над захопленими українцями. МІПЛ у свою чергу вважає, що найголовніше зараз добитися доступу до місць, де РФ утримує українців. І це має бути одним з пріоритетів, над якими повинні працювати інституції ООН. 

Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
“Ліпше б у голову вистрілили”: журналісти дізналися, хто причетний до катувань і суду над херсонцем Романом Третьяковим

Одним із учасників херсонського руху опору був Роман Третьяков. Четвертого серпня 2022 року чоловік прокинувся від того, що в його квартирі випилювали двері. Втекти не вдалося. Третьякова змушували зізнатися в диверсійній діяльності. У полоні провів 19,5 місяців. Пережив тортури струмом і голод.

24 Грудня 2024

Cards
Олександр Слісаренко

Дата зникнення: 3 серпня 2022 року Місце зникнення: с. Горностаївка, Херсонська область Олександр Слісаренко — очільник Територіального […]

24 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Більше публікацій