Send Lette
Інші воєнні злочини

“Гаряча точка світу” на мапі катувань: Спеціальна доповідачка ООН Еліс Джил Едвардс зустрілась з українськими правозахисниками в Києві

У п’ятницю у рамках свого візиту до України офіс МІПЛ відвідала Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс. МІПЛ разом з партнерами з Центру прав людини “Зміна” представили свої дослідження масштабних практик катувань захоплених російськими військами цивільних заручників, задокументовані факти жорстокого поводження та нелюдських умов утримання.

Спілкування довелося перервати у зв’язку з оголошенням повітрятної тривоги в Києві. Тому колишня заручниця з Херсону Ольга Черняк свою страшну історію про знущання над нею та її родиною розповідала Спецдоповідачці вже в укритті. 

“Моє завдання – розповідати світові про те, що катування досі відбуваються. Зараз території України – це гаряча точка на мапі катувань. І саме тому я тут зараз, у такі не прості для вас часи”, – сказала пані Едвардс. 

Зустріч зі Спеціальною доповідачкою ООН Еліс Джил Едвардс в офісі МІПЛ проходила в укритті через повітряну тривогу

У своїй останній доповіді Спецдововідачка зазначала, що Росія ігнорує всі її звернення і листи. До слова, до цієї доповіді включено чимало фактів із подання, яке МІПЛ та Зміна готували спільно з нашими постійними партнерами – Всесвітньою організацією проти катувань (ОМСТ). 

Еліс Джил Едвардс зазначила, що вона дуже зацікавлена почути думки представників громадянського суспільства про те, як діяти далі в умовах, коли неможливо добитися реакції Росії на заклики ООН припинити практики тортур і знущання над захопленими українцями. МІПЛ у свою чергу вважає, що найголовніше зараз добитися доступу до місць, де РФ утримує українців. І це має бути одним з пріоритетів, над якими повинні працювати інституції ООН. 

Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Війна і правосуддя
Реєстр збитків для України: як українцям домогтися компенсації від Росії

Реєстр збитків для України, створений за ініціативи Ради Європи, запрацював у травні 2023 року. Однак більшість категорій для подання заяв на відшкодування відкрилися нещодавно. Деякі українці дещо скептично ставляться до появи ще одного Реєстру. Медійна ініціатива за права людини роз'яснює його роботу та пояснює, чому варто подати до нього заяву.

14 Квітня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій