Send Lette
Інші воєнні злочини

“Гаряча точка світу” на мапі катувань: Спеціальна доповідачка ООН Еліс Джил Едвардс зустрілась з українськими правозахисниками в Києві

У п’ятницю у рамках свого візиту до України офіс МІПЛ відвідала Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс. МІПЛ разом з партнерами з Центру прав людини “Зміна” представили свої дослідження масштабних практик катувань захоплених російськими військами цивільних заручників, задокументовані факти жорстокого поводження та нелюдських умов утримання.

Спілкування довелося перервати у зв’язку з оголошенням повітрятної тривоги в Києві. Тому колишня заручниця з Херсону Ольга Черняк свою страшну історію про знущання над нею та її родиною розповідала Спецдоповідачці вже в укритті. 

“Моє завдання – розповідати світові про те, що катування досі відбуваються. Зараз території України – це гаряча точка на мапі катувань. І саме тому я тут зараз, у такі не прості для вас часи”, – сказала пані Едвардс. 

Зустріч зі Спеціальною доповідачкою ООН Еліс Джил Едвардс в офісі МІПЛ проходила в укритті через повітряну тривогу

У своїй останній доповіді Спецдововідачка зазначала, що Росія ігнорує всі її звернення і листи. До слова, до цієї доповіді включено чимало фактів із подання, яке МІПЛ та Зміна готували спільно з нашими постійними партнерами – Всесвітньою організацією проти катувань (ОМСТ). 

Еліс Джил Едвардс зазначила, що вона дуже зацікавлена почути думки представників громадянського суспільства про те, як діяти далі в умовах, коли неможливо добитися реакції Росії на заклики ООН припинити практики тортур і знущання над захопленими українцями. МІПЛ у свою чергу вважає, що найголовніше зараз добитися доступу до місць, де РФ утримує українців. І це має бути одним з пріоритетів, над якими повинні працювати інституції ООН. 

Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Ставка генерала Лапіна: окупація Чернігівщини очима місцевої жительки

Олена Ковальова завідує Будинком культури в Терехівці. Саме там в окупованому селі жив російський генерал-полковник Олександр Лапін, на той час — командувач військами Центрального військового округу РФ. МІПЛ відвідала Терехівку, аби дізнатися, що там сталося і задокументувати воєнні злочини армійців РФ.

29 Січня 2024

Інші воєнні злочини
Понад 130 українців: правозахисники назвали кількість постраждалих, яких окупанти катували у Куп’янському райвідділі поліції

За пів року окупації Куп’янська через катівню, яку росіяни облаштували в місцевому ІТТ, пройшли щонайменше 130 людей. Про це йдеться у новому звіті Центру прав людини ZMINA, який ґрунтується на опитуваннях 30 потерпілих і свідків.

18 Січня 2024

Інші воєнні злочини
280 днів у заручниках: як Ольга Черняк із Херсона пережила тортури, російський полон і не зламалась

До початку повномасштабної війни Ольга Черняк жила в Херсоні разом із чоловіком та дітьми. Одразу після окупації міста не виїхали — піклувалися про батьків хворих батьків. Та коли наважилася, то Ольгу, її чоловіка Ігоря і сина Степана викрали росіяни. В заручниках жінка пережила місяці російського пекла, але вистояла і тепер на волі.

31 Грудня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій