Send Lette
Інші воєнні злочини

“Гаряча точка світу” на мапі катувань: Спеціальна доповідачка ООН Еліс Джил Едвардс зустрілась з українськими правозахисниками в Києві

У п’ятницю у рамках свого візиту до України офіс МІПЛ відвідала Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс. МІПЛ разом з партнерами з Центру прав людини “Зміна” представили свої дослідження масштабних практик катувань захоплених російськими військами цивільних заручників, задокументовані факти жорстокого поводження та нелюдських умов утримання.

Спілкування довелося перервати у зв’язку з оголошенням повітрятної тривоги в Києві. Тому колишня заручниця з Херсону Ольга Черняк свою страшну історію про знущання над нею та її родиною розповідала Спецдоповідачці вже в укритті. 

“Моє завдання – розповідати світові про те, що катування досі відбуваються. Зараз території України – це гаряча точка на мапі катувань. І саме тому я тут зараз, у такі не прості для вас часи”, – сказала пані Едвардс. 

Зустріч зі Спеціальною доповідачкою ООН Еліс Джил Едвардс в офісі МІПЛ проходила в укритті через повітряну тривогу

У своїй останній доповіді Спецдововідачка зазначала, що Росія ігнорує всі її звернення і листи. До слова, до цієї доповіді включено чимало фактів із подання, яке МІПЛ та Зміна готували спільно з нашими постійними партнерами – Всесвітньою організацією проти катувань (ОМСТ). 

Еліс Джил Едвардс зазначила, що вона дуже зацікавлена почути думки представників громадянського суспільства про те, як діяти далі в умовах, коли неможливо добитися реакції Росії на заклики ООН припинити практики тортур і знущання над захопленими українцями. МІПЛ у свою чергу вважає, що найголовніше зараз добитися доступу до місць, де РФ утримує українців. І це має бути одним з пріоритетів, над якими повинні працювати інституції ООН. 

Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово — Ростов: херсонців, яких Росія утримує за “тероризм”, почали судити

Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський — цивільні херсонці, яких росіяни викрали влітку 2022 року. Їх звинувачують у “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Із 20 лютого 2023 року дев’ятьох херсонців тримають у СІЗО № 1 у Ростові і незаконно судять.

3 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі Медведєва 14 місяців не можуть почати досліджувати докази. Чому унікальна незаочна справа проти росіянина стоїть на місці? 

Андрій Медведєв ― російський військовий, якого судять очно за воєнний злочин. Він один із небагатьох, кого можна побачити на лаві підсудних ― тож процес історичний та унікальний. Але справа в суді вже 14 місяців, а досліджувати докази все ще не почали. МІПЛ пояснює, чому так відбувається. 

17 Червня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Війна і правосуддя
Херсонський діджей-втікач, проієрей з Черкас і корегування по Миколаєву через Telegram: 56 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

15 Червня 2024

Більше публікацій