Send Lette
Інші воєнні злочини

“Гаряча точка світу” на мапі катувань: Спеціальна доповідачка ООН Еліс Джил Едвардс зустрілась з українськими правозахисниками в Києві

У п’ятницю у рамках свого візиту до України офіс МІПЛ відвідала Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс. МІПЛ разом з партнерами з Центру прав людини “Зміна” представили свої дослідження масштабних практик катувань захоплених російськими військами цивільних заручників, задокументовані факти жорстокого поводження та нелюдських умов утримання.

Спілкування довелося перервати у зв’язку з оголошенням повітрятної тривоги в Києві. Тому колишня заручниця з Херсону Ольга Черняк свою страшну історію про знущання над нею та її родиною розповідала Спецдоповідачці вже в укритті. 

“Моє завдання – розповідати світові про те, що катування досі відбуваються. Зараз території України – це гаряча точка на мапі катувань. І саме тому я тут зараз, у такі не прості для вас часи”, – сказала пані Едвардс. 

Зустріч зі Спеціальною доповідачкою ООН Еліс Джил Едвардс в офісі МІПЛ проходила в укритті через повітряну тривогу

У своїй останній доповіді Спецдововідачка зазначала, що Росія ігнорує всі її звернення і листи. До слова, до цієї доповіді включено чимало фактів із подання, яке МІПЛ та Зміна готували спільно з нашими постійними партнерами – Всесвітньою організацією проти катувань (ОМСТ). 

Еліс Джил Едвардс зазначила, що вона дуже зацікавлена почути думки представників громадянського суспільства про те, як діяти далі в умовах, коли неможливо добитися реакції Росії на заклики ООН припинити практики тортур і знущання над захопленими українцями. МІПЛ у свою чергу вважає, що найголовніше зараз добитися доступу до місць, де РФ утримує українців. І це має бути одним з пріоритетів, над якими повинні працювати інституції ООН. 

Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Українського пілота Олександра Морозова тримають у СІЗО Лефортово. Його справу засекретили

Російські слідчі засекретили справу українського пілота малої авіації Олександра Морозова, якого затримали у Брянській області. Що відбувається у судовому процесі, невідомо навіть рідним обвинуваченого. Олександра утримують у СІЗО Лефортово у Москві. Його дружина розповідає, що в ув'язнені чоловіка били і катували.

11 Липня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Родини полонених медиків вимагають посилити санкції проти російської медицини

Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив утримання щонайменше 60 українських медиків у російському полоні. Натомість в обліку Медійної ініціативи за права людини наразі нараховується понад сто медиків, ув’язнених Росією. Загалом же правозахисники припускають, що таких бранців може бути понад 500. На цьому наголосили учасники пресконференції “Як визволити українських медиків з російського полону”.

26 Липня 2024

Війна і правосуддя
Російські паспорти, розстріл військовополоненого і херсонські депутати: 43 справи війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Липня 2024

Військовополонені
Вихід із Азовсталі, теракт в Оленівці і одруження онлайн. Історія азовця Сергія Алєксєєвича

16 травня 2022 року азовець Сергій Алєксєєвич склав зброю, скинув амуніцію та разом із сотнею побратимів покинув територію Азовсталі, останнього оплоту захисників Маріуполя. У липні 2022 року в колонії, де утримували Маріупольський гарнізон, прогримів вибух. Пів сотні загиблих, понад сотня поранених — усі азовці. Сергій Алєксєєвич вижив, але отримав поранення і досі залишається у полоні. 

26 Липня 2024

Більше публікацій