Send Lette
Інші воєнні злочини

На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Про вбивство росіянами українського підлітка Тіграна Оганнісяна нагадали в рамках Генасамблеї ООН у Нью Йорку. Під час виступу Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого хлопця.

“Вона попросила мене розказати вам їхню історію. Сім’я жила в українсьому місті Бердянськ, після окупації росіяни звинуватили хлопця у тероризмі. Його допитували і катували. Коли про ситуацію стало відомо, Європейський Парламент вимагав його звільнення. Але росіяни Тіграна не відпустили. Вони вбили його. І зараз мати не може забрати тіло свого сина. Це один приклад, який демонструє що трапляється з українськими дітьми на окупованій частині України. І ми, цивілізований демократичний світ, маємо діяти”, — заявив Дмитро Лубінець.

Він також наголосив, що Росія продовжує депортації українських дітей. “Кількість верифікованих депортованих українських дітей нині сягає 20 тисяч. Але відповідно до російських відкритих джерел, ця кількість може сягати 700 тисяч. Ми не маємо списку таких дітей, не знаємо, де їхні батьки, які у них умови. І головне — як повернути цих дітей додому”, — наголосив Уповноважений ВР з прав людини.

 

Нагадаємо, двох підлітків із окупованого Бердянська Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова росіяни вбили 24 червня 2023 року.  Із вересня 2022 року неповнолітніх, а також їхні сім’ї, переслідувала окупаційна влада. Тіграна викрадали з дому, впродовж п’яти днів катували та знущалися над ним. Хлопцю не дозволили покинути окуповану територію. Так звані слідчі оголосили обвинувачення підліткам у підготовці диверсії та запланували передачу справи до суду.

В червні Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою припинити переслідування українських підлітків. У документі вимагали від РФ, зокрема, дозволити дітям виїхати на контрольовану Україною територію. Також закликали Міжнародний комітет Червоного Хреста сприяти безпечному переміщенню школярів. Але Росія проігнорувала всі вимоги. Обставини смерті підлітків досі достеменно невідомі. МІПЛ не виключає, що окупаційне слідство могло залякувати хлопців, аби спровокувати їхню втечу і збройне затримання. Медійна ініціатива за права людини допускає, що хлопців вбили навмисно.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
“Ліпше б у голову вистрілили”: журналісти дізналися, хто причетний до катувань і суду над херсонцем Романом Третьяковим

Одним із учасників херсонського руху опору був Роман Третьяков. Четвертого серпня 2022 року чоловік прокинувся від того, що в його квартирі випилювали двері. Втекти не вдалося. Третьякова змушували зізнатися в диверсійній діяльності. У полоні провів 19,5 місяців. Пережив тортури струмом і голод.

24 Грудня 2024

Cards
Олександр Слісаренко

Дата зникнення: 3 серпня 2022 року Місце зникнення: с. Горностаївка, Херсонська область Олександр Слісаренко — очільник Територіального […]

24 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Більше публікацій