Інші воєнні злочини

На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Про вбивство росіянами українського підлітка Тіграна Оганнісяна нагадали в рамках Генасамблеї ООН у Нью Йорку. Під час виступу Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого хлопця.

“Вона попросила мене розказати вам їхню історію. Сім’я жила в українсьому місті Бердянськ, після окупації росіяни звинуватили хлопця у тероризмі. Його допитували і катували. Коли про ситуацію стало відомо, Європейський Парламент вимагав його звільнення. Але росіяни Тіграна не відпустили. Вони вбили його. І зараз мати не може забрати тіло свого сина. Це один приклад, який демонструє що трапляється з українськими дітьми на окупованій частині України. І ми, цивілізований демократичний світ, маємо діяти”, — заявив Дмитро Лубінець.

Він також наголосив, що Росія продовжує депортації українських дітей. “Кількість верифікованих депортованих українських дітей нині сягає 20 тисяч. Але відповідно до російських відкритих джерел, ця кількість може сягати 700 тисяч. Ми не маємо списку таких дітей, не знаємо, де їхні батьки, які у них умови. І головне — як повернути цих дітей додому”, — наголосив Уповноважений ВР з прав людини.

 

Нагадаємо, двох підлітків із окупованого Бердянська Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова росіяни вбили 24 червня 2023 року.  Із вересня 2022 року неповнолітніх, а також їхні сім’ї, переслідувала окупаційна влада. Тіграна викрадали з дому, впродовж п’яти днів катували та знущалися над ним. Хлопцю не дозволили покинути окуповану територію. Так звані слідчі оголосили обвинувачення підліткам у підготовці диверсії та запланували передачу справи до суду.

В червні Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою припинити переслідування українських підлітків. У документі вимагали від РФ, зокрема, дозволити дітям виїхати на контрольовану Україною територію. Також закликали Міжнародний комітет Червоного Хреста сприяти безпечному переміщенню школярів. Але Росія проігнорувала всі вимоги. Обставини смерті підлітків досі достеменно невідомі. МІПЛ не виключає, що окупаційне слідство могло залякувати хлопців, аби спровокувати їхню втечу і збройне затримання. Медійна ініціатива за права людини допускає, що хлопців вбили навмисно.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
В ОБСЄ закликали повернути тіла українських підлітків Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова

У Скопʼє під час щорічної зустрічі Ради міністрів ОБСЄ голова МІПЛ Ольга Решетилова порушила питання повернення тіл убитих в окупованому Бердянську неповнолітніх Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова. Вона закликала ОБСЄ втрутитися в цю ситуацію, позаяк тіла підлітків не віддають рідним уже понад пʼять місяців.

2 Грудня 2023

Адвокація
МІПЛ отримала відзнаку захисників демократії в ОБСЄ

Під час 30-го щорічного засідання Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є представники восьми держав-учасниць, що входять до Ініціативи захисників демократії (DDI), відзначили МІПЛ за документування російських злочинів та постійну адвокаційну діяльність. Церемонія відбулася за участі представників Канади, Данії, Чорногорії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.  

1 Грудня 2023

Війна і правосуддя
Вісім судів в одному. Як під час війни працює один із найбільших судів Дніпропетровщини 

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області — другий у регіоні за навантаженням. Від Павлограда до Донецька менше 200 кілометрів, але суд жодного дня не зупиняв роботу. 21 листопада суд провів звітну пресконференцію про роботу в умовах воєнного стану. Журналістка МІПЛ побувала на ній. 

1 Грудня 2023

Більше публікацій