Send Lette
Інші воєнні злочини

На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Про вбивство росіянами українського підлітка Тіграна Оганнісяна нагадали в рамках Генасамблеї ООН у Нью Йорку. Під час виступу Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого хлопця.

“Вона попросила мене розказати вам їхню історію. Сім’я жила в українсьому місті Бердянськ, після окупації росіяни звинуватили хлопця у тероризмі. Його допитували і катували. Коли про ситуацію стало відомо, Європейський Парламент вимагав його звільнення. Але росіяни Тіграна не відпустили. Вони вбили його. І зараз мати не може забрати тіло свого сина. Це один приклад, який демонструє що трапляється з українськими дітьми на окупованій частині України. І ми, цивілізований демократичний світ, маємо діяти”, — заявив Дмитро Лубінець.

Він також наголосив, що Росія продовжує депортації українських дітей. “Кількість верифікованих депортованих українських дітей нині сягає 20 тисяч. Але відповідно до російських відкритих джерел, ця кількість може сягати 700 тисяч. Ми не маємо списку таких дітей, не знаємо, де їхні батьки, які у них умови. І головне — як повернути цих дітей додому”, — наголосив Уповноважений ВР з прав людини.

 

Нагадаємо, двох підлітків із окупованого Бердянська Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова росіяни вбили 24 червня 2023 року.  Із вересня 2022 року неповнолітніх, а також їхні сім’ї, переслідувала окупаційна влада. Тіграна викрадали з дому, впродовж п’яти днів катували та знущалися над ним. Хлопцю не дозволили покинути окуповану територію. Так звані слідчі оголосили обвинувачення підліткам у підготовці диверсії та запланували передачу справи до суду.

В червні Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою припинити переслідування українських підлітків. У документі вимагали від РФ, зокрема, дозволити дітям виїхати на контрольовану Україною територію. Також закликали Міжнародний комітет Червоного Хреста сприяти безпечному переміщенню школярів. Але Росія проігнорувала всі вимоги. Обставини смерті підлітків досі достеменно невідомі. МІПЛ не виключає, що окупаційне слідство могло залякувати хлопців, аби спровокувати їхню втечу і збройне затримання. Медійна ініціатива за права людини допускає, що хлопців вбили навмисно.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Українського пілота Олександра Морозова тримають у СІЗО Лефортово. Його справу засекретили

Російські слідчі засекретили справу українського пілота малої авіації Олександра Морозова, якого затримали у Брянській області. Що відбувається у судовому процесі, невідомо навіть рідним обвинуваченого. Олександра утримують у СІЗО Лефортово у Москві. Його дружина розповідає, що в ув'язнені чоловіка били і катували.

11 Липня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Родини полонених медиків вимагають посилити санкції проти російської медицини

Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив утримання щонайменше 60 українських медиків у російському полоні. Натомість в обліку Медійної ініціативи за права людини наразі нараховується понад сто медиків, ув’язнених Росією. Загалом же правозахисники припускають, що таких бранців може бути понад 500. На цьому наголосили учасники пресконференції “Як визволити українських медиків з російського полону”.

26 Липня 2024

Війна і правосуддя
Російські паспорти, розстріл військовополоненого і херсонські депутати: 43 справи війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Липня 2024

Військовополонені
Вихід із Азовсталі, теракт в Оленівці і одруження онлайн. Історія азовця Сергія Алєксєєвича

16 травня 2022 року азовець Сергій Алєксєєвич склав зброю, скинув амуніцію та разом із сотнею побратимів покинув територію Азовсталі, останнього оплоту захисників Маріуполя. У липні 2022 року в колонії, де утримували Маріупольський гарнізон, прогримів вибух. Пів сотні загиблих, понад сотня поранених — усі азовці. Сергій Алєксєєвич вижив, але отримав поранення і досі залишається у полоні. 

26 Липня 2024

Більше публікацій