Send Lette
Інші воєнні злочини

На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Про вбивство росіянами українського підлітка Тіграна Оганнісяна нагадали в рамках Генасамблеї ООН у Нью Йорку. Під час виступу Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого хлопця.

“Вона попросила мене розказати вам їхню історію. Сім’я жила в українсьому місті Бердянськ, після окупації росіяни звинуватили хлопця у тероризмі. Його допитували і катували. Коли про ситуацію стало відомо, Європейський Парламент вимагав його звільнення. Але росіяни Тіграна не відпустили. Вони вбили його. І зараз мати не може забрати тіло свого сина. Це один приклад, який демонструє що трапляється з українськими дітьми на окупованій частині України. І ми, цивілізований демократичний світ, маємо діяти”, — заявив Дмитро Лубінець.

Він також наголосив, що Росія продовжує депортації українських дітей. “Кількість верифікованих депортованих українських дітей нині сягає 20 тисяч. Але відповідно до російських відкритих джерел, ця кількість може сягати 700 тисяч. Ми не маємо списку таких дітей, не знаємо, де їхні батьки, які у них умови. І головне — як повернути цих дітей додому”, — наголосив Уповноважений ВР з прав людини.

 

Нагадаємо, двох підлітків із окупованого Бердянська Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова росіяни вбили 24 червня 2023 року.  Із вересня 2022 року неповнолітніх, а також їхні сім’ї, переслідувала окупаційна влада. Тіграна викрадали з дому, впродовж п’яти днів катували та знущалися над ним. Хлопцю не дозволили покинути окуповану територію. Так звані слідчі оголосили обвинувачення підліткам у підготовці диверсії та запланували передачу справи до суду.

В червні Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою припинити переслідування українських підлітків. У документі вимагали від РФ, зокрема, дозволити дітям виїхати на контрольовану Україною територію. Також закликали Міжнародний комітет Червоного Хреста сприяти безпечному переміщенню школярів. Але Росія проігнорувала всі вимоги. Обставини смерті підлітків досі достеменно невідомі. МІПЛ не виключає, що окупаційне слідство могло залякувати хлопців, аби спровокувати їхню втечу і збройне затримання. Медійна ініціатива за права людини допускає, що хлопців вбили навмисно.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Сліди війни на кожному фасаді: репортаж із Сараєва, де воєнні злочинці подібно Росії казали, що вбиті діти — це вигадка

На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти українська делегація, яка складалася з представників громадських організацій, родин зниклих безвісти та державний органів, відвідала Боснію та Герцеговину, аби обмінятися досвідом.

12 Червня 2025

Інші воєнні злочини
Москва стверджує, що не утримує в полоні українських цивільних, але лише за 15 днів травня затримала і засудила 19

Майже всю першу половину травня російські чиновники, зокрема співробітники репресивного апарату, були зайняті святкуванням радянського Дня Перемоги. Навіть у цих умовах на окупованих українських територіях і в Росії вони продовжували затримувати і засуджувати громадян України.

23 Травня 2025

Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ приховує місце утримання викраденого у Севастополі айтівця Сергія Гріщенкова

В окупованому Севастополі ФСБ викрала 58-річного Сергія Гріщенкова. Чоловіка звинувачують у співпраці з СБУ, вже понад два місяці він перебуває в СІЗО без жодного зв’язку з родиною. Рідні припускають, що Сергія затримали через проукраїнську позицію, яка в окупованому Криму вже стала синонімом слова “злочин”. Про те, що відбувається в Криму та долю батька МІПЛ розповіла його донька Дар’я Гріщенкова.

7 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Більше публікацій