У медіа

Військовим потрібен омбудсмен, а цивільних заручників необхідно визволяти з Росії

“Медійна ініціатива за права людини шукає заручників і намагається домогтися їх звільнення, пише Браян Дулі, ірландський правозахисник і старший радник Human Rights First. Ніхто точно не знає, скільки українських цивільних осіб утримують російські війська на окупованих територіях Україні чи в Росії, але, ймовірно, це тисячі людей. Росіяни кажуть, що затримують людей за “втручання в російську військову операцію”, однак деяким також висунуті звинувачення у злочинах, зокрема в міжнародному тероризмі чи шпигунстві”.

Коментуючи для HRF ситуацію з цивільними заручниками, координаторка МІПЛ Ольга Решетилова заявляє: “Щодо військових, яких росіяни беруть у полон, діють Женевські конвенції. Також певну роль у їхньому добробуті відіграє Міжнародний комітет Червоного Хреста. Але цивільні, яких захопили росіяни, абсолютно беззахисні, у них немає навіть тих мінімальних можливостей, що є у військовополонених. Переконана, що посольство США в Москві має тиснути на російську владу, аби вона надала більше інформації про те, де і в яких умовах Росія утримує українських вʼязнів”.

У своїй статті Браян Дулі розповідає про те, як МІПЛ детально описує процес так званої “фільтрації” на окупованих Росією територіях. Вона починається з загальної перевірки ідентифікаційних документів населення на блокпостах і закінчується переміщенням багатьох громадян у фільтраційні табори чи вʼязниці. Коментуючи цю ситуацію, Ольга Решетилова вимагає запровадити новий міжнародний механізм для забезпечення прав цивільних заручників в умовах збройного конфлікту.

Водночас правозахисниця наполягає на створенні в Україні посади військового омбудсмена, який повинен відстоювати інтереси військових.

“У деяких підрозділах ЗСУ досі переважає авторитарне мислення старого зразка, коли командири мають цілковитий контроль над підлеглими, — пояснює Решетилова. — Аби в нашій країні були найефективніші збройні сили, ми повинні модернізуватися і мати нагляд із боку відданого своїй справі військового омбудсмена”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Війна і правосуддя
МІПЛ і герої розслідувань організації на заході ОБСЄ у Відні: про злочини росіян на Херсонщині та механізми вирішення гуманітарних питань

Делегації ОБСЄ від України, ЄС та США спільно з Медійною ініціативою за права людини 1 лютого провели захід у Відні, присвячений воєнним злочинам РФ під час окупації Херсонщини. На заході виступили мешканці регіону, які постраждали від дій російських окупантів

2 Лютого 2023

Адвокація
“З точки зору управління війною боєць має більшу цінність, ніж цивільний, бо після повернення може продовжувати захищати країну”

Чому під час обмінів пріоритет надають військовим. Коментує Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ, керуючий партнер АО “Амбрела” та […]

1 Лютого 2023

Більше публікацій