У медіа

Військовим потрібен омбудсмен, а цивільних заручників необхідно визволяти з Росії

“Медійна ініціатива за права людини шукає заручників і намагається домогтися їх звільнення, пише Браян Дулі, ірландський правозахисник і старший радник Human Rights First. Ніхто точно не знає, скільки українських цивільних осіб утримують російські війська на окупованих територіях Україні чи в Росії, але, ймовірно, це тисячі людей. Росіяни кажуть, що затримують людей за “втручання в російську військову операцію”, однак деяким також висунуті звинувачення у злочинах, зокрема в міжнародному тероризмі чи шпигунстві”.

Коментуючи для HRF ситуацію з цивільними заручниками, координаторка МІПЛ Ольга Решетилова заявляє: “Щодо військових, яких росіяни беруть у полон, діють Женевські конвенції. Також певну роль у їхньому добробуті відіграє Міжнародний комітет Червоного Хреста. Але цивільні, яких захопили росіяни, абсолютно беззахисні, у них немає навіть тих мінімальних можливостей, що є у військовополонених. Переконана, що посольство США в Москві має тиснути на російську владу, аби вона надала більше інформації про те, де і в яких умовах Росія утримує українських вʼязнів”.

У своїй статті Браян Дулі розповідає про те, як МІПЛ детально описує процес так званої “фільтрації” на окупованих Росією територіях. Вона починається з загальної перевірки ідентифікаційних документів населення на блокпостах і закінчується переміщенням багатьох громадян у фільтраційні табори чи вʼязниці. Коментуючи цю ситуацію, Ольга Решетилова вимагає запровадити новий міжнародний механізм для забезпечення прав цивільних заручників в умовах збройного конфлікту.

Водночас правозахисниця наполягає на створенні в Україні посади військового омбудсмена, який повинен відстоювати інтереси військових.

“У деяких підрозділах ЗСУ досі переважає авторитарне мислення старого зразка, коли командири мають цілковитий контроль над підлеглими, — пояснює Решетилова. — Аби в нашій країні були найефективніші збройні сили, ми повинні модернізуватися і мати нагляд із боку відданого своїй справі військового омбудсмена”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
У медіа
Ольга Решетилова: “Мене засмучує нерозуміння журналістською спільнотою суті правосуддя”

Кількість справ щодо воєнних злочинів в Україні є безпрецедентним викликом для національних та міжнародних ЗМІ. Ольга Решетилова, голова МІПЛ, в інтерв'ю Інституту висвітлення війни та миру розповідає про те, що заважає журналістам якісно висвітлювати такі судові процеси і чому належне інформування про суди щодо воєнних злочинів забезпечує право суспільства на правду.

2 Листопада 2023

У медіа
Тетяна Катриченко: Червоний Хрест та інші міжнародні організації пасивні. В Росії вони могли би ходити на суди над полоненими українцями, але не роблять цього

У російському Ростові-на-Дону триває так званий суд над українськими військовополоненими, здебільшого азовцями. Їм інкримінують насильницьке захоплення влади.

2 Жовтня 2023

Ольга Решетилова: важливо пам’ятати, що ми всі по один бік барикад, а лють спрямовувати на здобуття перемоги

Одним із найважливіших досвідів повномасштабної війни стало те, як українське громадянське суспільство вчиться взаємодіяти, а коли необхідно […]

25 Серпня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Більше публікацій