У медіа

Військовим потрібен омбудсмен, а цивільних заручників необхідно визволяти з Росії

“Медійна ініціатива за права людини шукає заручників і намагається домогтися їх звільнення, пише Браян Дулі, ірландський правозахисник і старший радник Human Rights First. Ніхто точно не знає, скільки українських цивільних осіб утримують російські війська на окупованих територіях Україні чи в Росії, але, ймовірно, це тисячі людей. Росіяни кажуть, що затримують людей за “втручання в російську військову операцію”, однак деяким також висунуті звинувачення у злочинах, зокрема в міжнародному тероризмі чи шпигунстві”.

Коментуючи для HRF ситуацію з цивільними заручниками, координаторка МІПЛ Ольга Решетилова заявляє: “Щодо військових, яких росіяни беруть у полон, діють Женевські конвенції. Також певну роль у їхньому добробуті відіграє Міжнародний комітет Червоного Хреста. Але цивільні, яких захопили росіяни, абсолютно беззахисні, у них немає навіть тих мінімальних можливостей, що є у військовополонених. Переконана, що посольство США в Москві має тиснути на російську владу, аби вона надала більше інформації про те, де і в яких умовах Росія утримує українських вʼязнів”.

У своїй статті Браян Дулі розповідає про те, як МІПЛ детально описує процес так званої “фільтрації” на окупованих Росією територіях. Вона починається з загальної перевірки ідентифікаційних документів населення на блокпостах і закінчується переміщенням багатьох громадян у фільтраційні табори чи вʼязниці. Коментуючи цю ситуацію, Ольга Решетилова вимагає запровадити новий міжнародний механізм для забезпечення прав цивільних заручників в умовах збройного конфлікту.

Водночас правозахисниця наполягає на створенні в Україні посади військового омбудсмена, який повинен відстоювати інтереси військових.

“У деяких підрозділах ЗСУ досі переважає авторитарне мислення старого зразка, коли командири мають цілковитий контроль над підлеглими, — пояснює Решетилова. — Аби в нашій країні були найефективніші збройні сили, ми повинні модернізуватися і мати нагляд із боку відданого своїй справі військового омбудсмена”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
У медіа
Воєнний злочин може бути ексцесом виконавця. Злочини проти людяності і геноцид — це вже планування

В інтерв’ю Громадському радіо Андрій Яковлєв, юрист і експерт МІПЛ, пояснює, що означає ордер Міжнародного кримінального суду […]

24 Березня 2023

У медіа
Вбивство полонених є воєнним злочином без строку давності — експерти МІПЛ коментують розстріл росіянами українського військовослужбовця

Андрій Яковлєв наголошує, що убивство військовополоненого — це воєнний злочин, зокрема і вбивство того, хто здався без умов, склавши зброю, і, відповідно, не становить небезпеки для ворога.

9 Березня 2023

У медіа
Підтримка Сполученими Штатами українського громадянського суспільства допоможе в боротьбі з Росією

Права кожного в Україні, включно з військовими, повинні поважатися. Україна заявила світові, що бореться за суспільство, засноване на правах, і тепер вона мусить дотримуватися цього й у своїх Збройних силах. Ось кілька рекомендацій, які можуть допомогти створити кращу підтримку громадянського суспільства України.

22 Лютого 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
“У розумінні військових Каховська ГЕС чи ЗАЕС не мають захисту, адже під час війни міжнародне законодавство безсенсове, це просто шматки паперу”, — Ґлен Ґрант

Руйнування Каховської ГЕС продемонструвало, що міжнародне право, яке прямо захищає небезпечні обʼєкти цивільної інфраструктури від атак військових, неефективне. МІПЛ спробувала розібратися, чому так відбувається, які інші обʼєкти перебувають у небезпеці і чи може міжнародна спільнота їх захистити.

7 Червня 2023

Військовополонені
Тульська колонія суворого режиму: полонених українців етапують все далі від кордону

Територія колонії у Донському — це головна двоповерхова будівля з камерами-двориками для прогулянок. Уздовж коридору — камери. У камерах — нари, стіл, дві лавки, туалет, умивальник, шафа для засобів гігієни. Камери розраховані на 10-24 особи, видно, що пропускна спроможність збільшена вже після початку великої війни.

6 Червня 2023

Інші воєнні злочини
“Українські діти перебувають в заручниках у росіян. До них застосовують тортури”, — Анастасія Пантелєєва

Двох підлітків із окупованого Бердянська — Тіграна Оганнісяна і його друга Микиту Ханганова — росіяни утримують, як […]

2 Червня 2023

Більше публікацій